Перші “посадки”. Поки що за схему “Роттердам+”

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+». Цією схемою споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

Зокрема, йдеться про:
– екс-голову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП) Дмитра Вовка;
– чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП);
– начальника відділу НКРЕКП;
– керівника управління НКРЕКП;
– заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України;
– директора департамента однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання службовим становищем»). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

Одного з підозрюваних — екс-члена НКРЕКП — затримали. Місцезнаходження ще чотирьох — екс-голови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо. Тож їм повідомлено про підозру в порядку ст.278, ст.135 Кримінального процесуального кодексу України.

НАБУ повідомляє: слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме — витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації. Це призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності.

Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження «Роттердам+».

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із березня 2017 року.

Слідчі дії тривають. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Нагадаємо біографію Дмитра Вовка.

Закінчив Киїівський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

З 2009 по 2013 рік — associate, віце-президент з корпоративних фінансів компанії ICU (фірма екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої).

З березня 2013 по грудень 2014 року — менеджер в кондитерській компанії “Рошен” в Москві.

30 грудня 2014 року призначено тимчасово виконуючим обов’язки голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У червні 2015 року призначено головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

30 травня 2018 року указом Президента України Петра Порошенка Дмитра Вовка звільнено з посади голови Національної комісії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *