Перша відставка через коронавірус: звільнено очільника Тернопільщини

Президент України Володимир Зеленський прийняв відставку тернопільського очільника Ігоря Сопеля. 18 лютого в регіоні відбулися протести у зв’язку з планами розмістити в одному із санаторіїв українців та іноземних громадян, яких евакуювали з китайської провінції Хубей, де зафіксовано спалах інфекційного захворювання. Зеленський розкритикував організаторів “псевдоакції”.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Сопель написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням, президент України Володимир Зеленський відставку прийняв. Про це повідомляється на  сайті глави держави.

“У зв’язку із ситуацією, що виникла на Тернопільщині через евакуацію з Китаю громадян України, та незадовільною роботою облдержадміністрації з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки президент України прийняв заяву Ігоря Сопеля про відставку із займаної посади за власним бажанням”, – ідеться в повідомленні пресслужби Зеленського.

21 лютого у зверненні до нації президент розкритикував тих, хто підбурював до акцій проти прийому евакуйованих, зокрема він згадав Тернопільську область.

“Найкращі умови були підготовлені в чотирьох місцях. Одне з них – у Тернопільській області. Ви знаєте, що там було… На жаль, назвати це людськими вчинками я не можу і не хочу підбирати інші слова. На жаль, так буває. Це не тільки через людей. Я думаю, що прості люди до цього не мають стосунку. У деяких містах була політична підтримка цієї псевдоакції”, – сказав глава держави.

18 лютого в Теребовлянському районі Тернопільської області на дорозі, що веде до санаторію “Медобори”, з’явилися блокпости. Місцеві жителі протестували проти можливого прибуття в їхній район людей із китайського міста Ухань, яких евакуювали українським спецбортом.

Керівник санаторію Василь Мартинюк підтвердив, що був готовий допомогти уряду з розміщення евакуйованих. На позачерговій сесії облради його розкритикували. Заступник голови ради Любомир Крупа припустив, що Мартинюк мав комерційний інтерес до прийому людей з Уханя і міг “підставити всю область”. Сопель стверджував, що не давав згоди на приїзд евакуйованих українців у регіон.

Нагадаємо, що 20 лютого громадян, евакуйованих з Уханя, заселили в номери медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” у Полтавській області. Серед них 45 громадян України та 27 іноземців, зокрема діти від двох років.

Жителі Нових Санжарів протестували проти поселення евакуйованих у селищі. Між правоохоронцями та місцевими мешканцями були сутички.

Читайте також: Від коронавірусу вилікувалося вже понад 23 тисячі людей

На території України випадків зараження не зареєстровано.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *