Пам’ятаєте, як на Майдані лунали трембіти? Сім років тому заснували “Мистецьку сотню”

5 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, на Майдані з’явилася «Мистецька сотня». Так назвали штаб координації творців із різних культурних сфер.

Фото Леоніда Фросевича.

Їх метою була боротьба за майбутнє української держави та її культури. Чотири чоловіки у гуцульських костюмах зіграли на трембітах бійцям внутрішніх військ і протестувальникам, які охороняють барикади на вулиці Грушевського, – пише Укрінформ.

Цього дня також відкрилася виставка робіт українського політичного карикатуриста Олега Смаля. Його роботи були представлені серією малюнків і висвітлювали три роки президентства Віктора Януковича.

Крім того, біля барикад відбувся традиційний молебень: священики помолилися за мирне вирішення конфлікту. Свою акцію провели й матері. З гаслами «Чужих дітей не буває», «Путін, не вбивай наших дітей» і «Росія, підтримай український народ» вони вкотре закликали до незастосування насильства боку міліції.

5 лютого близько 200 активістів прийшли під Міністерство оборони України. Вони вимагали від військовослужбовців дотримуватися нейтральної позиції під час політичної кризи в країні.

Віктор Янукович зустрівся з тодішнім Верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон. Вони говорили про необхідність забезпечення безпеки громадян, забезпечення об’єктивного розслідування останніх резонансних подій, а також перспективи проведення конституційної реформи.

Поговорив із Януковичем у цей день і віце-президент США Джо Байден. Він закликав Януковича вивести силовиків з вулиць, звільнити ув’язнених і притягнути до відповідальності винних у нападах на журналістів та учасників протесту.

Фото Укрінформу

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *