П’ять років після Майдану: Горбатюк розповів про результати розслідувань

Начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк розповів про хід розслідування справ щодо злочинів, вчинених під час Революції Гідності.

Про це він розповів під час круглого столу “П’ять років після подій Євромайдану” у вівторок, повідомляє Укрінформ.

«Щодо причетних до вбивств осіб – результати розслідування наступні. Повідомлено про підозру загалом 66 особам. Стосовно 16 обвинувальні акти направлені до суду. Стосовно 4-х розслідування на теперішній час триває. Ще 46 осіб перебувають у розшуку», – повідомив Горбатюк.

Загалом стосовно цих подій повідомлено про підозру особам, які підозрюються в організації вчинення злочину – це колишнє керівництво держави, екс-президент, екс-міністр внутрішніх справ, його заступник, тодішнє керівництво київської міліції та СБУ.

Упродовж 2018 року були отримані дозволи на проведення спеціального заочного досудового розслідування, але 27 листопада 2018 року з початком діяльності ДБР можливості завершення досудового розслідування саме в заочному порядку втрачені. «Ця проблема на сьогодні не вирішена, хоча було голосування у Верховній Раді, але не було проголосовано», – зауважив Горбатюк.

Також на сьогодні 4100 з понад 4700 злочинів у справах Майдану розслідуються Управлінням спецрозслідувань ГСУ ГПУ. Загалом про підозру повідомлено 442 особам. Стосовно 288 осіб обвинувальні акти направлені до суду, з яких є лише 52 судових рішення. «З них 48 – це вироки, інші – це визнання особи винуватою, але не призначено покарання, закриття чи за строком давності чи за іншими законодавчими підставами. Із тих 48 вироків – маємо 9 вироків щодо реального позбавлення волі, вони стосуються виключно тітушок.

Також під час подій Революції Гідності суспільство бачило вчинення злочинів, у першу чергу, правоохоронцями. Проте, за результатами розслідування, вони практично не притягуються до відповідальності або отримують умовні міри покарання.

Горбатюк зазначив, що умовні терміни призначалися й у великих справах, де правоохоронцям інкримінувалася організація побиття значної кількості потерпілих.

На сьогодні 36 осіб, яким повідомлено про підозру, продовжують працювати в правоохоронних органах, з них 10 – на керівних посадах, у тому числі яким інкримінується організація вбивств.

“Якщо з однієї сторони говорити про цифри, можливо, і значний результат. Але, знову таки, розуміючи ту кількість злочинів, які ми розслідуємо, ту кількість задіяних у вчиненні злочинів правоохоронців, тітушок, інших осіб, я розумію, що ці результати є недостатніми. Тому що не тільки важливим є покарання безпосередньо причетних до визнання злочину, важливо було, щоб ці результати змінювали правоохоронну систему, яка замість того, щоб захищати людей, використовувалась керівниками для вчинення злочинів. Ці зміни якраз могли б досягатися тоді, коли були би притягнуті до кримінальної відповідальності саме правоохоронці і саме ті, хто перебував на керівних посадах і які продовжують перебувати в Україні», – сказав Горбатюк.

За його словами, повноцінних результатів не досягнуто, тому що лише родини Небесної сотні, їхні адвокати і представники громадських організацій сприяли слідству.

Як зазначив Горбатюк, не було відповідного реагування і з боку керівництва держави і керівництва правоохоронних органів.

Читайте також:

Фото Леоніда ФРОСЕВИЧА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *