Опублікували новий закон про реінтеграцію Донбасу
Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд опублікувала у себе у Фейсбуку проект президентського закону про реінтеграцію Донбасу. Документ має 16 сторінок.
“Ще одна версія законопроекту про реінтеграцію. Зараз його будуть обговорювати на так званій мінській платформі в парламенті. У мінській платформі ми участі не берем, але проект закону вивчаємо і вас запрошуємо.
Деякі руйнівні речі прибрані. Не впевнена що назавжди. Залишилися:
– легалізація Мінських угод і необхідність їх виконання;
– об’єднаний оперативний штаб донецької і луганської областей буде займатися дозволами на торгівлю;
– застосування збройних сил у мирний час, тощо”, – написала віце-спікер.
А так законопроект про реінтеграцію Донбасу охарактеризував нардеп Мустафа Найєм:
“Це буде перший закон України, в якому будуть згадані Мінські домовленості. Фактично, цим документом ми легалізували Мінські домовленості в рамках правового поля України. З формальної точки зору Мінські домовленості не можуть вважатися джерелом права, в тому числі міжнародного, оскільки вони не підписувалися суб’єктами міжнародного права. Їх підписували, в тому числі, терористи.
Очевидно, найбільш спірним моментом стане п. 6. перехідних положень, яким на рік продовжується особливий спосіб самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей. Ця норма була запроваджена у вересні 2014 року і вже тоді викликала великий негатив і опір сесійної зали. Під час голосування Олександру Турчинову довелося вимкнути табло в сесійній залі, щоб неможливо було визначити, хто і як голосував.
З позитивного – Росія визнається країною агресором; чітко обумовлений статус окупованих територій, межі яких будуть визначатися рішенням Міноборони; вводиться поняття “незаконні формування, які створені, підкоряються, інструктуються, контролюються і фінансуються Російською Федерацією й окупаційною адміністрацією Російської Федерації”. І що дуже важливо – багато уваги приділяється гуманітарним питанням, щоправда, без деталізації процедур і інструментів. Але хоча б так”, – написав Найєм у Фейсбуку.
Водночас джерела в АП, близькі до напрацювання закону, заявили “Українській правді”, що тексти, оприлюднені Сироїд, не є актуальними, бо закон досі змінюється.