Опозиція знову вийшла на вулиці Єревана. Пашинян хоче в прем’єри як “кандидат від народу”

В Єревані поновилися протести опозиції проти чинної влади. Прихильники руху “Елк” (“Мій крок”), очолюваного Ніколом Пашиняном, знову блокують центр вірменської столиці, а поліція почала стягувати сили і спецтехніку.

До акції руху “Елк” приєдналася найбільша опозиційна партія “Процвітаюча Вірменія”. Вона закликала своїх прихильників вийти на вулиці Єревана і “бути поруч з народом”.

Вранці 25 квітня мали відбутися переговори між Пашиняном (має у парламенті 9 депутатів), і в. о. прем’єр-міністра Вірменії Кареном Карапетяном, який представляє правлячу Республіканську партію (58 місць зі 105-ти).

Зустріч була зірвана, оскільки лідер опозиції в односторонньому порядку висунув нові вимоги до влади. Зокрема заявив, що на посаду прем’єр-міністра має бути обрано “кандидата від народу”, або мають відбутися позачергові вибори до парламенту – Національних зборів. Також Нікола Пашинян заявив, що готовий очолити уряд.

Нагадаємо, з середини квітня у Вірменії проходять масові демонстрації проти призначення прем’єр-міністром Сержа Саргсяна, який до цього 10 років був президентом. Під тиском вулиці 23 квітня Саргсян пішов у відставку. Виконуючим обов’язки прем’єр-міністра став його соратник Карен Карапетян.

Нещодавно у Вірменії була проведена конституційна реформа, і вона перейшла до парламентської форми правління. Тепер депутати парламенту обирають і президента, і прем’єр-міністра. Повноваження глави держави суттєво урізали, натомість всю повноту влади концентрує в своїх руках прем’єр.

Фото Sputnik

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *