Олексій Арестович: “Прошу вибачення за дезінформацію суспільства”. Чи пробачить народ?

У Тристоронній контактній групі 17 грудня заявили, що український воїн у стані сп’яніння перейшов на територію, підконтрольну бойовикам, і помер там від інтоксикації. Але виявилося, що військового було задушено – дані відповідної експертизи опублікувало видання “Цензор.НЕТ”.

Перша інформація про те, що тіло нашого воїна передали Україні з’явилася 17 грудня. У початковому пості ТКГ ішлося, що українець “перебуваючи у стані сп’яніння, здійснив самовільний перехід на бік противника (без зброї) і помер від алкогольної або наркотичної інтоксикації”. Однак пізніше текст змінили, зазначивши, що військовий потрапив на непідконтрольну територію “при невстановлених обставинах”, а причини його смерті встановить слідство.

Того самого дня видання “Цензор.НЕТ” опублікувало фото експертизи, де основною причиною смерті воїна названо асфіксію, а категорія смерті – насильницька. У документі йдеться, що на тілі військовослужбовця виявлено численні синці та садна.

18 грудня радник української делегації у ТКГ Олексій Арестович попросив вибачення за початковий текст поста, повідомивши, що переплутав версію бойовиків із повідомленням для ЗМІ.

Про це йдеться в пості Арестовича на сторінці ТКГ у Фейсбуку:

«Радник з інформаційної політики Української делегації для участі в ТКГ Олексій Арестович:

– Прошу вибачення за дезінформацію суспільства».

– Вчора на сторінці Делегації було оприлюднено повідомлення про повернення українській стороні тіла одного з наших військовослужбовців, який за невідомих поки обставин опинився на тимчасово непідконтрольній уряду України території та загинув там.

У повідомленні значилося:

«- Сьогодні, завдяки відповідним діям Гуманітарної підгрупи в ТКГ, українській стороні було повернуто тіло військовослужбовця однієї з механізованих бригад ЗСУ, який, за попередніми даними, 14.12.20, перебуваючи у стані сп’яніння, здійснив самовільний перехід на бік противника (без зброї), та помер від алгокольної або наркотичної інтоксикації».

Дане повідомлення стало технічною помилкою, відповідальність за яку несу я особисто (!) (переплутав версію представників російської сторони, яку обговорювали у внутрішньому листуванні, та повідомлення для ЗМІ) і фактично оприлюднив версію окупантів.

З офіційною заявою Делегації можна ознайомитися за посиланням:

https://www.facebook.com/107502597826826/posts/163006805609738/?d=

Приношу свої офіційні вибачення шановним ЗМІ та українському суспільству”.

Ось така прикра, сумна, зрештою жахлива історія. Радник Арестович просто “попросив вибачення за дезінформацію суспільства”. І все? До речі, це  той Арестович, який ще донедавна був частим гостем інформаційних програм на деяких телеканалах, зокрема на “Прямому”, його запрошували до студій як знаного і фахового експерта з військових питань.  Сьогодні, бачте, він “переплутав версію представників російської сторони, яку обговорювали у внутрішньому листуванні, та повідомлення для ЗМІ…” Але ж йдеться не про якийсь буденний випадок на передовій, а про трагічну долю захисника України, воїна, солдата, у якого є родина, що так чекала його зі страшних доріг війни. Надзвичайно делікатна тема. Однак для Арестовича… “повідомлення стало технічною помилкою”.

Не може не дивувати й позиція Міністерства оборони України. Чому оборонне відомство одразу не стало публічно захищати честь свого полеглого воїна? Між іншим, на цю обставину звернули увагу українці у своїх дописах у Фейсбуці.

Певно, Арестович і надалі буде сидіти в теплому кріслі радника. Хоча мав би подати заяву про відставку. Це було б в морально-етичному плані вірним і спарведливим кроком. Але ж на такий вчинок він не піде. Нема в Україні такої цивілізованої традиції – добровільно залишати посаду. Може, колись і буде…

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *