Обмін полоненими: ЗМІ дізналися про нову схему

Обмін утримуваними особами між Україною і РФ може пройти за новою схемою: засуджених помилують президентськими указами, а підслідних відправлять в Україну і Росію з копіями їх кримінальних справ, а за злочини засудять заочно, пише газета Коммерсант.

Російське видання з посиланням на джерело, близьке до переговорного процесу, стверджує, що обмін ув’язненими між Києвом і Москвою планувалося провести за формулою «35 на 35» 1 вересня, але він не відбувся.

На думку співрозмовника видання, зміни потрібні були, оскільки Москва і Київ не змогли домовитися про юридичні підстави звільнення і обміну ув’язненими.

За даними газети, спочатку 24 українських моряків планувати просто відправити на батьківщину з їхніми кримінальними справами. Проте влада України вважає кримінальне переслідування моряків незаконним і вимагає повернути їх без будь-яких умов. Тоді після консультацій зі слідчими ФСБ було вирішено відправити ув’язнених в Україну з нотаріально завіреними копіями їхніх кримінальних справ. Так Києву не доведеться припиняти кримінальні справи проти своїх громадян, а в Росії українських моряків зможуть засудити заочно, зазначає газета.

У числі громадян України, яких можуть обміняти — режисер Олег Сенцов, засуджений на 20 років за тероризм, журналіст Роман Сущенко, засуджений до 12 років за шпигунство, а також 24 українські моряки, заарештовані після захоплення ФСБ українських судів в районі Керченської протоки восени 2018 року.

Як повідомляв “Український репортер”, у ніч на 30 серпня в соцмережах з’явилася інформація про те, що бранці Кремля повертаються додому. Зокрема інформацію про це поширив на своїй сторінці у Фейсбуку новообраний генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

Також “Український репортер” писав, з посиланням на прес-службу СБУ, що політв’язні Кремля поки що у російських в’язницях.

За даними Радіо Свобода, обмін ув’язненими може відбутися на цьому тижні. Про це повідомив український адвокат Валентин Рибін. Він вказав, що його підзахисні все ще перебувають у СІЗО в Україні, а можливою датою обміну назвав вівторок, 3 вересня.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *