Обмін полоненими відбудеться 27 грудня за формулою “74 на 306”

Обмін полоненими між офіційним Києвом і самопроголошеними республіками на Донбасі відбудеться 27 грудня. Про це заявив ватажок терористичної “ДНР” Олександр Захарченко. Раніше про намір зробити це до новорічних свят повідомляли представники тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську.

За словами спецпредставника України у підгрупі з гуманітарних питань Віктора Медведчука, обмін заручниками відбудеться в два етапи.

На першому етапі, який має завершитися до новорічних/різдвяних свят, терористи мають відпустити 74 українських заручників (“ДНР” – 58, “ЛНР” – 16), а українська сторона – 306 членів бандугруповань із Донбасу.

На другому етапі бойовики так званих “ДНР” і “ЛНР” звільнять 20 наших бранців, а офіційний Київ – 80 затриманих. Часовий період другого етапу обміну ще не визначений.
Віце-спікер Верховної Ради і представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко підтвердила, що обмін відбудеться за  формулою “74 на 306”.

“Ми готові в найближчий час передати 306 громадян (це дозволяє українське законодавство), аби звільнити 74 українців з окупованих територій.

Була низка неузгоджених питань, як то верифікація тих, хто не бажає переміщатися на окуповані територіі, ті, хто вже відбув покарання (термін закінчився в дні, коли вже тривала технічна робота по підготовці звільнення), інші. Працюємо над останніми логістичними і технічними деталями”, – написала Геращенко у Фейсбуку.

Нагадаємо, 15 листопада, після телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним, ватажки терористичних угруповань “ДНР” і “ЛНР” заявили про свою готовність до обміну військовополоненими з офіційним Києвом. Путін зв’язався з очільниками сепаратистів на прохання спецпредставника України у підгрупі з гуманітарних питань у Мінську і свого кума Віктора Медведчука.

Президент України Петро Порошенко ініціативи Медведчука, Путіна і сепаратистів не коментував, натомість це зробила Служба Безпеки України. Вона заявила, що “вітає будь-які ініціативи, спрямовані на розблокування процесу звільнення заручників”, у тому числі кроки російської влади.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *