Нові факти у справі Скрипалів: шестеро «чистильників» і російський «кріт» Аполлон

Установити особи агентів ГРУ, які отруїли Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, британським спецслужбам допоміг перевербований російський розвідник.

Як повідомляє NEWSru.com із посиланням на британський таблоїд Daily Express, цей «кріт» на псевдо Аполлон працював у посольстві РФ в Італії. Під прикриттям дипломатичної служби він збирав секретні дані про діяльність НАТО. Якось у розмові з агентом MI6 (британська розвідка), який видавав себе за торговця творами мистецтва, він заявив, що хотів би емігрувати.

Після хімічної атаки в Солсбері Аполлону дали згоду й вивезли до Великої Британії. Там, за даними таблоїду, він надав важливу інформацію про міжнародну шпигунську мережу РФ.

Коли у квітні у спецслужб з’явилися перші фотографії підозрюваних, Аполлон їх упізнав. Імена підозрюваних – «Олександра Петрова» і «Руслана Боширова» – було оприлюднено 5 вересня. Причому в Лондоні відразу зауважили, що вони несправжні. Як тепер з’ясувалося, справжні імена агентів стали відомі британським спецслужбам ще у квітні.

Лондон вичікував більше чотирьох місяців не тільки через побоювання, що викриття «Петрова» і «Боширова» може створити небезпеку для британських уболівальників на чемпіонаті світу з футболу. Розвідці потрібен був час, аби простежити маршрути, зв’язки та дії агентів ГРУ по всій Європі.

У цій операції вистежування російських розвідників було задіяно 250 слідчих Національної контртерористичної мережі. Їм удалося з’ясувати, що в отруєнні Скрипалів брали участь іще чотири особи. Всі шестеро входили в групу під назвою «чистильники».

Про це розповіло інше британське видання – Daily Mirror.

Резервна група була потрібна, щоб стежити за Скрипалем – аби він не нагодився саме в той момент, коли на клямку вхідних дверей його будинку наносили отруту.

Четвірка «чистильників» також могла знадобитися на випадок, як щось піде не так, наприклад, станеться ДТП. У такому разі вони мали б удавати небайдужих перехожих, аби непомітно забрати флакон з отрутою.

За інформацією джерела видання, ця четвірка використовувала ідентифікаційні дані засуджених, які утримуються у в’язницях Євросоюзу, щоб проникнути на територію Британії без віз.

На цю тему також читайте:

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *