Нобелівську премію миру отримав прем’єр-міністр Ефіопії
Нобелівський комітет присудив Нобелівську премію миру прем’єр-міністру Ефіопії Абію Ахмеду Алі.
Про це повідомляється в офіційному Твітері премії.
“Нобелівський комітет вирішив присудити Нобелівську премію миру за 2019 рік прем’єр-міністру Ефіопії Абію Ахмеду Алі”, – йдеться у повідомленні.
Комітет нагородив Алі за «його зусилля у досягненні миру і міжнародного співробітництва, зокрема за його вирішальну ініціативу з розв’язання прикордонного конфлікту з сусідньою Еритреєю.
Як розповіли в Нобелівському комітеті, прем’єра Ефіопії нагородили за його зусилля щодо досягнення миру і міжнародного співробітництва, зокрема за рішучу ініціативу щодо врегулювання прикордонного конфлікту з сусідньою Еритреєю.
Також Нобелівська премія миру-2019 року хоче заохотити всіх, хто працює над світом в Ефіопії і в регіонах Східної та Північно-Східної Африки.
Відзначається, що Абій Ахмед Алі в тісній співпраці з президентом Еритреї швидко
Ефіопія та Еритрея оголосили кінець війни, розробили принципи мирової угоди, щоб припинити довгий період “ні миру, ні війни” між країнами.
Також Абій Ахмед Алі ініціював важливі реформи в Ефіопії. Незважаючи на те, що залишається ще багато роботи, розпочаті зміни дають багатьом громадянам надію на краще життя і світле майбутнє. “Як прем’єр-міністр Абій Ахмед прагнув сприяти примиренню, солідарності та соціальної справедливості.
“Норвезький Нобелівський комітет вважає, що зараз зусилля Абія Ахмеда заслуговують визнання і вимагають заохочення. Комітет сподівається, що премія миру підтримає прем’єр-міністра Абія в його важливій роботі по світу і примирення”, – сказали в комітеті.
Нобелівську премію світу 2018 року отримали Деніс Муквеге і Надія Мурад за внесок в боротьбу з сексуальним насильством.
7 жовтня Нобелівська премія 2019 року з фізіології і медицини дісталася трьом ученим за дослідження про те, як клітини відчувають і пристосовуються до наявності кисню.
Український репортер уже повідомляв, що в галузі фізики нагороду присудили трьом ученим.
Нобелівську премію з хімії присудили групі вчених за розробку літій-іонних батарей.
Лауреата Нобелівської премії з питань економіки оголосять 14 жовтня.
На цю тему читайте також: