Нобелівська лауреатка і член ради опозиції Білорусі Світлана Алексієвич полетіла до Німеччини

Нобелівський лауреат і член президії Координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич рано вранці в понеділок полетіла з Білорусі до Німеччини, утім її від’їзд ніяк не пов’язаний з кримінальною справою проти Координаційної ради.

Про це з посиланням на помічницю письменниці Тетяну Тюріну повідомляє TUT.BY.

“Чому Світлана Олександрівна повинна їхати зі своєї країни назовсім? Нічого подібного, вона полетіла у своїх особистих справах. У неї заплановані зустрічі, книжковий ярмарок в Швеції, на Сицилії їй вручатимуть нагороду”, – розповіла Тюріна.

На уточнення, що від’їзд ніяк не пов’язаний з кримінальною справою проти Координаційної ради, помічниця Алексієвич вказала: “Ні, звичайно, вона поїхала за своїми особистими і літературними справами. Це нормальне її життя, вона просто довго не могла виїхати через самопочуття. Коли повернеться? Все залежить від того, як тут будуть розвиватися події і від її самопочуття”

Нагадаємо, 20 серпня генпрокурор Білорусі, тоді це був Олександр Конюк, заявив, що створення і діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. За цим фактом порушено кримінальну справу.

З семи членів президії Координаційної ради п’ять або затримані, або насильно вивезені за кордон. На свободі тільки нобелівський лауреат Світлана Алексієвич і член страйкому МТЗ Сергій Дилевський.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *