Ніч у Раді: депутати працювали у режимі “шаленного принтера”

Такого в історії українського парламентаризму ще не було. Перше пленарне засідання Верховної Ради України IX скликання завершилося о 15 хвилин на третю ночі. Народні обранці працювали понад 12 годин, проголосувавши за усі законопроекти (майже сімдесят), що були внесені до порядку денного.

Дмитро Разумков повідомив, що до Верховної Ради надійшов лист від Президента України Володимира Зеленського від 29 серпня з переліком законопроектів, визначених як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою.

По кожному із законопроектів народні депутати прийняли рішення про скорочення строків розгляду та доручили комітетам, до предметів відання яких відносяться дані законодавчі акти, терміново підготувати їх до розгляду.

Голова Верховної Ради оголосив про продовження розгляду питань порядку денного.

Серед  проголосованих законопроектів – про запобігання корупції (№1010, №1029), незаконне збагачення (№1031), реформування органів прокуратури (№1032), зменшення тиску на бізнес (№1080), стимулювання інвестиційної діяльності (№1059), про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№1012)…

Також Верховна Рада прийняла Постанову «Про календарний план проведення другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання» (№1087). Проектом передбачено, що друга сесія розпочнеться у вівторок, 3 вересня. Документ підтримали 278 народних депутатів.

За проект Постанови “Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання” (№1006) проголосували 277 народних депутатів.

Спікер Дмитро Разумков закрив пленарне засідання першої сесії, подякувавши усім за роботу словами “Дай Боже, далі буде не гірше”.

Отже, чергова, друга, сесія Верховної Ради України дев’ятого скликання розпочнеться у вівторок, 3 вересня.

Голова фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” відповів на питання, чи не вплине робота парламенту в режимі “шаленого принтера” на якість ухвалених законопроектів.

“Повністю погоджуюсь, що є такі ризики, але ми їх намагаємося мінімізувати за рахунок того, що зараз майже кожного дня працюють комітети навіть до того, як вони сформувались – всередині нашої партії. Є багато прототипів комітетів, які розглядали вже більше сотні законопроєктів. Дійсно, можуть виникати різні помилки. Ми в партії їх називаємо “нелетальні помилки”. Якщо 10% законопроєктів матимуть ці нелетальні помилки, то ми краще їх швидко зрозуміємо, оскільки матимемо зворотній зв’язок, і потім їх виправимо дуже швидко – маємо монобільшість, яка дозволяє швидко рухатись у законотворчому процесі”, – сказав Арахамія.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *