МЗС Білорусі масово позбавляє акредитації журналістів іноземних ЗМІ

МЗС Білорусі 29 серпня позбавило акредитації десятки журналістів іноземних ЗМІ, які працюють в республіці. Серед них — Reuters, Associated Press, AFP, Deutsche Welle, BBC, Радіо Свобода, Настоящее время та інші.

Про це повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ), а також білоруські Telegram-канали.

Відповідне рішення ухвалила Міжвідомча комісія з інформаційної безпеки Білорусі.

Відзначається, що серед журналістів, позбавлених акредитації, двоє співробітників ВВС, троє — з АР, чотири журналісти Радіо Свобода, а також по одному представнику Reuters, ARD, Associated Press (АР), France-Presse (АFP), Deutsche Welle та Настоящего времени.

Як повідомляє Sputnik, раніше в суботу, 29 серпня, МЗС позбавив акредитації чотирьох російських журналістів, що працюють на іноземні ЗМІ. За інформацією посольства РФ, журналісти представляють Associated Press і німецький канал ARD. Російські представники знімальної групи ARD будуть депортовані з Білорусі. На білоруського представника складено протокол за нібито участь у масовій акції.

Як повідомлялося, 22 серпня міністерство інформації Білорусі заблокувало понад 70 сайтів, серед яких політичні ЗМІ й ресурси представників опозиції. Заблокованими опинилися, зокрема, Радіо Свобода, Єврорадіо, Белсат та інші. У ніч на 29 серпня в країні також заблокували незалежні медіа Naviny. by і Наша ніва.

Перед цим в Білорусі обмежили доступ до онлайн-платформ Голос і Zubr.іn, які займалися альтернативним підрахунком голосів на виборах президента.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *