Микола Голомша – екс-генпрокурору Шокіну: “Де совість?”

Як необгрунтовані заяви розцінив колишній перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша висловлювання екс-очільника ГПУ Віктора Шокіна в інтерв‘ю сайту “Страна”.

“Для мене очевидним є факт політиканства і бажання повернутись у крісло генпрокурора”, – акцентував нині політик та громадський діяч Микола Голомша в ефірі НАШ.МАКСІ-ТВ.

За його словами, у той час, як Шокін заявляє про гальмування справи компанії “Burisma”, його колишній заступник Давид Сакварелідзе навпаки стверджує, що у США були не задолені відсутністю поступу в розслідуванні.

– Я не схильний до думки, що в основі звільнення Шокіна лежали питання Байдена чи когось іншого. Там були свої мотиви. Які? Про це, очевидно, знає тільки гарант. Бо та робота, що велась в прокуратурі останні п’ять років, не заслуговує на великі плюси. Насамперед, йдеться про оцінку роботи саме генеральних прокурорів, часта зміна яких – це вже відповідальність президента. І гальмування розслідування усіх справ також, – відмітив Голомша.

– Щодо Шокіна, він же такий самий – на кумівських засадах при панові Порошенку. Ще з часів першого заходу пана Піскуна (призначення Генпрокурором. – Ред.), коли Шокіна призначили заступником Генпрокурора. Тоді всі були здивовані, оскільки на той час він перебув на пенсії. Як з’ясувалось, посаду він отримав завдяки кумівству із Порошенком. Тому не варто зараз Шокіну розповідати байки про іншого кума, – продовжив свою думку почесний працівник прокуратури.

Крім цього він звернув увагу на «неадекватні» злети у кар’єрі Шокіна в органах прокуратури: «Коли чоловік працював слідчим з особливо важливих справ, а його поставили заступником генпрокурора».

Тому не треба зараз «демонструвати геройство, якого не існує в природі», – резюмував Голомша і порадив екс-колегам, більше не ганьбитися подібними заявами.

Оцінюючи перспективи повернення Шокіна у крісло очільника ГПУ за рішенням суду, заслужений юрист України зауважив, що є відповідна процедура набуття процесуальних повноважень через подання президента і голосування у парламенті.

– У мене питання – чи було звернення Шокіна за часів його каденції до відповідних служб щодо гальмування розслідування? Чи було ним заявлено у Верховній Раді про тиск з боку президента із вимогою закриття певних справ?! Переконаний, якби він це заявив у комітетах парламенту, депутати мали б змогу оцінити ті факти і ухвалити рішення. Але ж знаємо, що нардепи проголосували за звільнення Шокіна з посади. Законність процедури було дотримано. Тому навіть мови немає про якесь відновлення начебто порушених прав, – стверджує Микола Голомша.

На його переконання, співпраця Шокіна та новообраного Президента України Володимира Зеленського неможливе. Відтак, навіть примарне судове рішення щодо поновлення Шокіна на посаді не означатиме його автоматичного повернення у головний прокурорський офіс на Різницький. Одним указом глава держави може виконати судове рішення, а іншим – ще раз  звільнити.

Також голова політичної партії “Патріот” Голомша розповів, як отримав запрошення до ГПУ після публічних висловлювань щодо арешту лідера партії “УКРОП” Корбана восени 2015 року.

Нагадаємо, що 31 жовтня 2015 року в коментарі газеті “День” Микола Голомша сказав:

“Нічого не можу зрозуміти: замість адекватних дій з розслідування злочинів на Майдані, адекватних, системних заходів до звільнення окупованих українських територій путінською Росією, заміть реальних реформ і позитивних змін, розширення демократії у поступі до евроінтеграції на Майданних цінностях, йде якась нездорова політика конкретного «наїзду» на добровольчі батальйони, Правий сектор, “Свободу”, Радикальну партію, а тепер – «УКРОП». Колеги, зупиніться, відкиньте технології, не гукайте «вовка» з лісу на свою голову!”

“І пан Шокін відразу ж дав команду викликати мене на допит у будь-якій справі. І я ходив на допити, а слідчі ГПУ просто ховали очі і показували пальцем на Шокіна, – заявив Голомша 7 травня 2019 року в телеефірі. І додав: Я би хотів йому поставити запитання: “Де совість?””

Злі язики подейкують, що під час допиту слідчі цікавились у Миколи Ярославовича, на що він натякав фразою: “Колеги, не вигукуйте «вовка» з лісу на свою голову”. “Я мав на увазі, що політичні ігри доведуть до того, що прийдуть люди і настукають вам по кашкетах”, – за чутками, так відповів їм Микола Голомша.

– Я вже замучився ходити на допити після кожного ефіру, – поскаржився Голомша у грудні 2015 року.

За період генпрокурорства Шокіна слідчі ГПУ з особливо важливих справ декілька разів допитували й екс-виконувача обов’язки Генпрокурора України Олега Махніцького. Ці слідчі дії Махніцький також пов’язував із висловленою ним у ЗМІ критикою правоохоронців.

Тим часом редактор “Резонансу” Олена Мельник запропонувала слідчим Державного бюро розслідувань зареєструвати за мотивами публічних заяв Шокіна кримінальне провадження і викликати його на допит. “І нехай ту ахінею він повторює під протокол та письмове попередження про відповідальність за неправдиві свідчення”, – написала журналістка у соцмережі.

“Резонанс”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *