МОЗ звільнив Катерину Амосову з посади ректора медуніверситету імені Богомольця
Міністерство охорони здоров’я звільнило ректора Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Катерину Амосову. Відповідний наказ 30 березня підписав держсекретар МОЗу Артем Янчук.
“30 березня, після публічного розгляду звіту ректора Національного медичного університету Катерини Амосової комісія МОЗ України одноголосним рішенням визнала роботу ректора НМУ у 2017 році незадовільною та рекомендувала Міністерству достроково розірвати контракт з Катериною Амосовою у зв’язку із невиконанням умов контракту у 2017 році.
На підставі рекомендацій комісії та низки листів Державної аудиторської служби, Державної фінансової інспекції, Державної казначейської служби щодо невиконання НМУ вимог контролюючих органів, МОЗ України прийняло рішення достроково розірвати контракт з Катериною Амосовою. Зокрема, станом на березень 2018 року залишилися невиконаними 12 пунктів вимог ДФІ, за результатами виявлених ревізією порушень”, – повідомляє МОЗ.
На сайті поки що підконтрольного Амосовій ВУЗу опубліковано “відкрите звернення” на адресу Президента Порошенка, прем’єр-міністра Гройсмана і голови Верховної Ради України Андрія Парубія. У ньому йдеться про те, що своїм рішення відомство Уляни Супрун “відверто знехтувало колегіальною позицією трудового колективу та трудовими правами ректора, грубо порушило трудове законодавство”. У медуніверситеті скаржаться, що дії МОЗу “суперечать засадам громадянського суспільства, принципам автономії університетів, верховенства права”.
Як розповідав “Український репортер“, 20 лютого Міністерство охорони здоров’я відсторонило від виконання обов’язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Офіційна причина – зрив ліцензійного іспиту “Крок” студентів 3-го курсу стоматологічного факультету.
У відповідь на це студентство і колектив НМУ ім. О. Богомольця вирішили страйкувати і припинити заняття. Сама Амосова назвала рішення МОЗу незаконним, а студенти заблокували вхід до ректорату, не допускаючи до роботи призначеного в. о. ректора Михайла Захараша і комісію МОЗ. Страйковий комітет вимагав від в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун негайно поновити ректора на посаді. У МОЗ заявили, що розцінюють блокування навчальних корпусів ланцюгами та недопуск студентів і викладачів до аудиторій як “зрив освітнього процесу та саботаж з боку деяких членів адміністрації та деканів НМУ”.
Після цього комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням негайно втрутитися у ситуацію навколо медуніверситету, студенти і викладачі 28 лютого вирішити припинити страйк і повернутися до навчання.
Тоді ж Амосова вирішила оскаржити своє відсторонення і звернулася до Окружного адміністративного суду Києва, який 1 березня відновив її на посаді ректора.
Сьогодні на прес-конференції Амосова заявила, що зрив іспиту “КРОК1. Стоматологія” був лише формальним приводом “задля зведення особистих рахунків керівництва МОЗ з підпорядкованим йому закладом, який успішно розвивається, вдосконалюється та має бюджет понад 700 мільйонів гривень”. Вона заявила, що оскаржуватиме звільнення в суді.