Молитися чи тусуватися? На “молитовний сніданок” з Дональдом Трампом вирушили десятки нардепів
У четвер, 8 лютого, у Вашингтоні відбудеться так званий “Національний молитовний сніданок” – щорічний захід, організований протестантськими громадами США.
На нього обов’язково приходить американський президент. Цього року молитовний сніданок буде ювілейним. 65 років тому його вперше відвідав президент США Дуайт Ейзенхауер, започаткувавши традицію.
Ювілейний “Національний молитовний сніданок” у США, який у готелі Washington Hilton кожного першого четверга лютого організовує неурядова організація Fellowship Foundation, цього року відвідають 3 800 осіб (переважно політиків) зі 130 країн.
Початок – о 14:30 за Києвом. Гості, більшість з яких мають високий статус, мають нагоду поспілкуватися між собою в неформальній обстановці без камер на будь-які теми. Звичайно, це шанс налагодити вигідні контакти.
Слухатиме Трампа і молитиметься з протестантами і представницька делегація з України. Про це свідчить напівпорожня зала Верховної Ради, через що у середу, 7 лютого, спікеру Парубію довелося достроково закрити пленарне засідання.
“Для деяких депутатів набагато важливіше потягати за рукав якихось конгресменів і зробити понтові фотографії. Такі люди не мають права представляти інтереси українців.
Ми вимагаємо оприлюднити у всіх газетах імена тих, хто прогулює сесію, і позбавити їх зарплати. Наступний крок – скорочення чисельності депутатів до 200 і запровадження механізму відкликання, щоб до парламенту обирали тільки тих, хто готовий працювати на благо людей”, – обурено пише у Фейсбуку лідер “Радикальної партії Олег Ляшко.
Після перемоги Революції Гідності відвідувати “молитовний сніданок” стало гарним тоном серед депутатів Верховної Ради України.
Цього року на нього відбула представницька делегація ВО «Батьківщина» на чолі з лідером партії Юлією Тимошенко, нардепи від “Блоку Петра Порошенка”, зокрема лідер фракції Артур Герасимов, лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк, троє членів його парламентської фракції, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, голова Нацкомітету з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.
“Розпочався новий рік, і нам необхідно визначити з американськими друзями пріоритети нашої спільної діяльності. США підтримували і продовжують підтримувати Україну, твердо стоячи на засадах територіальної цілісності нашої держави. Говорили про економічні, політичні і безпекові питання.
Я приїхав сюди обстоювати Україну. Захищати ті результати, яких ми як держава добилися за останні чотири роки”, – так написав у Фейсбуку про свою подорож до США Арсеній Яценюк.
«Молитовні сніданки» – це данина протестантизму і протестантській етиці. Зазвичай промова президента США на ньому має миролюбний характер, присвячена загиблим американським воякам, біженцям і жертвам воєн.
Господар Білого дому ділиться з гостями, за що він “молиться і просить Бога”. Звичайно, це велич Америки, мир у всьому світі, припинення збройних конфліктів і настання на Землі біблійної справедливості. Президент США має змогу привернути увагу до будь-яких, важливих, на їхню думку, подій.
Фото AP