Міжнародний трибунал з морського права розглядає справу України проти Росії

Сьогодні – слухання в Міжнародному трибуналі з морського права. Україна вимагає звільнення військовополонених моряків.

“10 травня засідання триватимуть лише 3 години. У судових процесах такого рівня це буквально – верхівка айсбергу величезного обсягу роботи, – написала на сторінці у Фейсбуку заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

-Від першої миті після появи інформації про захоплення кораблів і моряків ми використовували норми міжнародного права аби довести, що вони затримані і утримуються неправомірно, а тому Росія має їх звільнити.

Використовувати кожен без винятку доступний шлях захисту – єдина, вірна для нас тактика. Але разом із тим така «гіперактивність» додає нам роботи, бо Росія чіпляється буквально до кожного слова і до кожної зробленої заяви, перекручуючи їх зміст. У процесуальних документах ви можете побачити як Росія вправляється у майстерності назвати біле чорним, потім знову білим, заперечуючи свою згоду з тим, що біле є білим.

У міжнародному публічному праві, можливо, як ніде інде, важливою є майстерність аргументів, виваженість і логічність позицій. Кожен документ, кожен виступ і кожне слово, артикль, кома, зноска – буквально все важить і може стати вирішальним. І не важливо, чи мова йде про виступ, письмовий документ, чи один з сотень додатків до документів.

Тому прийняття рішень щодо використання процедур, створення документів і, головне, підготовка до слухань – все це займає в рази більше часу, ніж триває засідання. Народна мудрість чітко говорить, в яких справах поспіх може бути потрібним …

Яким би не було ставлення до українських посадових осіб та дипломатів, можу впевнено сказати, що мої колеги роблять справді все можливе для якісного захисту національних інтересів.

Неймовірно важливу підтримку надає наш багаторічний партнер – компанія Covington & Burling LLP, партнери якої Марні Чік (Marney Cheek) і Джонатан Гімблет (Jonathan Gimblett) виступатимуть на завтрашньому засіданні.

Але чи не найважливішу роль в представленні позицій держав в міжнародних судових інстанціях відіграють університетські професори. Нам пощастило залучити до представництва наших інтересів в судових справах людей, академічний та практичний досвід і авторитет яких визнано в усьому світі.

Професор Жан-Марк Тювенін (Jean-Marc Thouvenin) є генеральним секретарем Гаазької Академії міжнародного права. Вже кілька десятиліть він веде активну практику представництва держав у Міжнародному суді ООН, Постійній палаті третейського суду та в Європейському суді справедливості. Окрім наших справ проти РФ, він бере участь у найактуальніших на сьогодні справах в Міжнародному суді ООН, зокрема «Болівія проти Чилі щодо обов’язку вести переговори про доступ до Тихого Океану» та «Іран проти США щодо порушення положень двосторонньої Угоди про дружбу 1955 року».

Професор Альфред Соонс (Alfred H. Soons) був арбітром у трибуналах з морського права у багатьох знакових справах останніх років, зокрема у справі «Філіппіни проти Китаю щодо Південно-Китайського моря» та у справі «Нідерланди проти Росії щодо голландського судна «Arctic Sunrise». Рішення у цих справах найчастіше згадуються в контексті наших справ проти Російської Федерації.

На червневих слуханнях у Гаазі до нас приєднається також Гарольд Коу (Harold Koh) – Стерлінгський Професор (Sterling Professor) з міжнародного права Єльського університету.

Думаю, що кожному, хто хоч якось цікавиться міжнародним правом, знайомі ці імена. Якщо є бажання почути їхні виступи – дивіться онлайн трансляцію засідання (https://www.itlos.org/cases/webcam-live/)”.

Від редакції “Українського репортера” додамо, що сьогодні, 10 травня засідання в Міжнародному суді у Гамбурзі тривало 2,5 години. Представники російської сторони не з’явилися  на процес. Суд оголосить вердикт 25 травня.

На фото: військовополонені українські моряки в Лефортовському суді Москви.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *