Місія ОБСЄ закриває очі на вбивства російськими снайперами українських воїнів

В останніх звітах Місії не зазначено про ведення снайперського вогню збройними формуваннями РФ.

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 11 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Такі грубі порушення з боку російських збройних формувань як застосування 120-мм мінометів 8 лютого поблизу Південного чи снайперський вогонь, який забирає життя українських військових, на жаль, не ввійшли до звітів СММ”, – сказав він.

Представник України повідомив, що лише за тиждень з 1 до 7 лютого на Донбасі загинули троє українських військовослужбовців, ще шестеро дістали поранення.

“По всій лінії зіткнення мають місце регулярні сплески насильства. І хоча їх інтенсивність залишається значно нижчою, ніж у попередні роки, цю негативну тенденцію не можна ігнорувати. Сьогодні ми отримали повідомлення про ще одного загиблого українського військовослужбовця та пораненого бійця”, – зазначив Цимбалюк.

Від “Українського репортера” зауважимо: ця “сліпота” представників Місії проявляється не вперше. Спостерігачі з Європи всіляко підігрують Кремлю – тишком-нишком, завуальовано, діють хитро. А в очі заявляють про начебто свою незалежність, об’єктивність. Насправді це фікція. І представники нашої держави повинні про цю зрадницьку політику говорити на всіх можливих міжнародних конференціях, під час зустрічей на високому дипломатичному рівні. Особливо загострювати це питання в Раді Європи. Наша позиція має бути наступальною, навіть якоюсь мірою дипломтично-агресивною. Ситій Європі, яка залежить від російських мільярдів, треба защоразу  нагадувати про таку облудність місії ОБСЄ.

Ось що розповідав “Український репортер” торік.

7 січня 2020 року на офіційній сторінці Операції об’єднаних сил у Фейсбуку представники української сторони спільного центру з контролю та координації (СЦКК) повідомили, що СММ ОБСЄ у своїх звітах за 4 та 6 січня 2020 року зманіпулювала чутливою інформацією щодо порушення домовленостей відведення озброєння.

У звітах СММ ОБСЄ вказали як порушення наявність на підконтрольній території України за десятки кілометрів від лінії зіткнення зенітних ракетних комплексів 9К33 «Оса». В СЦКК підкреслили, що відповідно до Мінських протоколів відведенню підлягають танки, артилерія, РСЗВ, тактичні ракети, а про відведення зенітних ракетних комплексів у Мінських протоколах не йдеться. Також СЦКК підкреслили, що висвітлення такої інформації суперечить принципам нейтральності та неупередженості, якими мають керуватися представники СММ ОБСЄ при наданні чутливої інформації оборонного характеру.

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm припускають, що маніпуляція у звітах пов’язана із зростанням кількості громадян РФ у складі спостерігачів.

Так, станом на серпень 2019 року серед спостерігачів було 35 громадян РФ і жодного українця, а у звіті СММ ОБСЄ про склад місії станом на грудень 2019 вказано вже 41 громадянин Російської Федерації. Також слід зазначити, що до складу місії входять громадяни інших країн, лояльних до РФ.

Наприклад, на початку грудня 2019 проти резолюції Генасамблеї ООН, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Кримського півострова, проголосували представники 19 країн. Серед них: Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Сербія та інші.

Від Білорусі у складі СММ ОБСЄ на Донбасі станом на грудень 2019 – 5 спостерігачів, від Вірменії – 2, Киргизстан – 23, Сербія – 15. Якщо підбити підсумок, то разом з росіянами – 86 спостерігачів потенційно можуть працювати в інтересах РФ, що відкриває значний простір для маніпуляцій та викривлення інформації. При цьому серед спостерігачів немає жодного громадянина України.

У листопаді 2019 року після того, як Суд ООН в Гаазі відхилив всі заперечення Росії і визнав свою юрисдикцію у позові України проти РФ, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm закликала на офіційному рівні підняти питання про виведення зі складу СММ ОБСЄ представників Російської Федерації, як країни-агресора, яка безпосередньо зацікавлена у продовженні війни.

Громадяни РФ в СММ ОБСЄ на Донбасі, а також, не виключено, що і громадяни інших лояльних до Росії країн продовжують працювати в інтересах російської розвідки та пропаганди. І після чергових заяв СЦКК про факти інформаційної маніпуляції необхідно активізувати процес їх відсторонення від формування документів спостережної місії. Ці питання мають піднімати не тільки волонтери та активісти, а й українські політики та дипломати.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *