Мінкульт вимагає позбавити звання академіка екскерівника театру Лесі Українки

Затятим прихильником “руського міра” виявився Михайло Резнікович – колишній генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки. Після нетривалого перебування в Києві на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році він залишив територію України та почав співпрацювати з державними інституціями країни-агресора.

З відкритих джерел Міністерству культури та інформаційної політики України стало відомо, що нині Резнікович викладає в російському інституті театрального мистецтва.

Вже з перших днів втечі з України Резнікович почав транслювати свою антиукраїнську позицію через російські пропагандистські медіа.
В інтерв’ю одному з YouTube каналів він поширив відверто брехливі наративи про винищення українцями російської мови і культури та про братерство українського і російського народів.

Чути не завуальовані українофобські вислови та слова прямої підтримки російської імперської політики з вуст Героя України, дійсного члена Національної академії мистецтв України щонайменше обурливо для кожного українського патріота.

Коли росія вбиває мирних жителів, знищує українські міста і села, руйнує цивільну та культурну інфраструктуру, об’єкти культурної спадщини, здійснює лінгвоцид на окупованих територіях вторити наративам ФСБ про український нацизм та благодатність ідей «русского мира» можуть лише кремлівські пропагандисти та продажні зрадники.

Читайте також: За “визначні заслуги” в обороні України міністр Кузьмук нагороджував зрадника Азарова пістолетами

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки вже відмовився від вистав колишнього художнього керівника. Скасовані спектаклі Резніковича «Фальшива нота», «У полоні пристрастей (Камінний господар)», «Насмішкувате моє щастя», «Оголена зі скрипкою». Анонси й описи цих постановок видалили із сайта театру.

Свого часу Михайло Резнікович отримав низку державних нагород. Крім звань Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, він також є академіком-засновником Національної академії мистецтв України.

Враховуючи те, що Національна академія мистецтв України заснована на державній власності та фінансується з Державного бюджету України МКІП звернулося до НАМУ з вимогою позбавити Резніковича звання академіка.

Про це йдеться на сайті міністерства.

Крім того, МКІП спільно з профільним комітетом Верховної Ради України вже розроблені усі необхідні зміни до законодавства щодо питання позбавлення зрадників державних нагород та почесних звань. Наразі відповідний законопроект очікує свого прийняття українським парламентом.
Росіяни завдали збитків понад 1987 закладам культури, серед яких 324 повністю знищили.

Читайте також: Путін, Кучма і крейсер “Москва”

Воєнні злочини рф проти України супроводжуються агресивною інформаційно-пропагандистською кампанією. Її мета – дискредитація України, зокрема й на міжнародному рівні, а також підрив національної державності та єдності України, знищення української національної ідентичності.

Читайте також: Державні зрадники як явище, або Звідки беруться манкурти

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *