Міністр соцполітики: з 1 жовтня більшу пенсію отримають 8,5 мільйона українців

Після ухвалення Верховною Радою пенсійної реформи (13 липня Верховна Рада підтримала її у першому читанні) вже з 1 жовтня відбудеться перше підвищення пенсійних виплат. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. Вони розраховуватимуться індивідуально для кожного пенсіонера, однак за попередніми розрахунками:

  • більше 1 мільйона українців, які вже вийшли на пенсію, отримають постійну надбавку до пенсії понад 1000 гривень;
  • збільшення пенсій на суму 500-1000 гривень торкнеться майже 2 мільйонів пенсіонерів;
  • майже 2,5 мільйона пенсіонерів після перерахунку отримають надбавку до 500 гривень;
  • ще три мільйони пенсіонерів отримають збільшення пенсійного забезпечення після перенесення підвищення соціальних стандартів з грудня на жовтень 2017 року.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що в разі ухвалення пенсійної реформи парламентом уже з 1 жовтня 2017 року зможуть підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів: 1,3 млн – підвищення пенсій до 200 грн, 1,2 млн – на 200-500 грн щомісячно, 1,99 млн – 500-1000 грн. Мінімальна пенсія становитиме 1373 грн.

Зараз із 12 млн пенсіонерів 8 млн отримують лише мінімальну пенсію 1312 грн (з травня 2017 р.), що становить лише близько 50% вартості “споживчого кошика” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Середній розмір пенсії по Україні становить 1828 грн (станом на 01.04.17).

Проект пенсійної реформи передбачає введення єдиної формули розрахунку пенсій, виходячи з мінімальної зарплати. Таким чином, уряд майже втричі піднімає ту цифру, з якої розраховується пенсія. Якщо раніше вона була 1197 грн, то зараз – 3764 грн.

Проект пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку при наявності загального стажу – 25 років. Особливі умови виходу на пенсію для держслужбовців будуть відмінені, крім військових.

Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).

Водночас з 1 жовтня уряд запропонує відмінити оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Загалом пенсійна реформа передбачає новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж зараз, діапазоном пенсійного віку. Зміни заохочуватимуть громадян працювати і пізніше виходити на пенсію. Кожному громадянину пропонуватиметься на вибір термін і умови виходу на пенсію, які залежатимуть від загального трудового стажу.

Більше про пенсійну реформу можна почитати тут

Хоч працюй, хоч не працюй – пенсії не побачиш!

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *