Міністерство юстиції зареєструвало партію Савченко
Народний депутат Надія Савченко повідомила, що Міністерство юстиції зареєструвало її партію “Громадсько-політична платформа Надії Савченко”. Про це Герой України повідомила у Фейсбуку.
“Вiдтепер я є не тiльки позафракцiйним народним депутатом України, а й лiдером та головою політичної партії “Громадсько-політична платформа Надії Савченко”. Ця партiя не буде формуватися звичним чином, ми не будемо набирати багато партiйцiв, роздавати всiм членськi квитки, вказувати, що робити, i вчити, як партiю любити. Ви можете стати прихильником дiй партïï, якщо ви розумiєте iдею i подiляєте концепцiю змiни полiтичноï системи в Україні”, – написала Савченко.
На сайті партії вказано, що “наша політична позиція – україноцентризм, який орієнтований на наші, українські, внутрішні, історично сформовані потреби, бачення. Це ідея жити в прийнятний для українців спосіб. Україноцентризм – громадянин України вище держави. Це побудова соціально-економічної моделі розвитку країни, опираючись та розраховуючи на власні сили. Мета партії: зміна політичної системи”.
“Громадську платформу Надії Савченко” створили на основі партії “Наступ” (Національний альянс свободи та українського патріотизму). “Наступ” був створений 2000 року як “Всеукраїнська партія Миру і Єдності” (ВПМЄ). Її перший керівник – Людмила Янковська. Партія брала участь у парламентських виборах 2006 р. у складі виборчого блоку Ю. Кармазіна, однак до Ради не пройшла. На дострокових парламентських виборах 2007 р. йшла до парламенту у складі виборчого блоку “Всеукраїнська громада”, однак знову не потрапила.
У 2013 р. “Всеукраїнська партія Миру і Єдності” була перейменована на “Національний альянс свободи та українського патріотизму” (Наступ).
Нагадаємо, 7 лютого громадська платформа “РУНА” оголосила про припинення співпраці з нардепом Надією Савченко через ідеологічні розбіжності. Про співпрацю з “РУНою” Савченко оголосила у Львові 27 грудня.
Перед цим Савченко виключили з партії і фракції “Батьківщина”, і вона стала позафракційним депутатом Ради. До цього призвів скандал, який спалахнув після зустрічі Савченко з ватажками так званих “ДНР” і “ЛНР” Олександром Захарченком й Ігорем Плотницьким у Мінську. За списками “Батьківщина” Савченко пройшла до парламенту.