Мільйонерові Олегу Бахматюку повідомили про підозру

Є новини у справі мільйонера Олега Бахматюка. 3 листопада детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили Бахматюку, фактичному власнику та ексголові правління ПАТ «ВіЕйБі Банк» про підозру у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України згаданій фінустанові.

Оскільки місцезнаходження цих осіб наразі не встановлено, вручення письмових повідомлень про підозру надіслано поштою та вручено житлово-експлуатаційній організації за місцем реєстрації підозрюваних, інформує НАБУ.

Як розповідав “Український репортер”, правоохоронці з НАБУ та САП 11 листопада затримали сімох осіб за підозрою у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Бахматюк повідомив у ЗМІ, що не тікав з України, нині перебуває на Близькому Сході у справах, проводить тут ділові перемовини. Скоро повернеться на Батьківщину. У його планах – поетапне погашення 8 мільярдів гривень боргів, які були виведені з банківських установ. Бахматюк також має намір сплатити 500 мільйонів гривень гарантійного внеску.

Сьогодні коло підозрюваних у заволодінні стабілізаційним кредитом, наданим НБУ, зросло до 10: восьми особам, серед яких  чинні та колишні посадовці НБУ, ПАТ «ВіЕйБі Банк» та низки приватних компаній, афільованих із власниками «ВіЕйБі Банку» вже повідомлено про підозру.

Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча «ВіЕйБі Банк» не подав всіх необхідних для цього документів (як от програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення  впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених «ВіЕйБі Банком». Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту «ВіЕйБі Банк».  Це — на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав «ВіЕйБі Банк» неплатоспроможним.

Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, «ВіЕйБі Банк» не повернув.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з жовтня 2016 року. В лютому 2019 року колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за ГСУ Національної поліції, слідчі якої 09.08.2019 закрили провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, тобто у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Однак, у вересні 2019 року постанову про закриття скасовано Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро.

Наразі слідчі дії тривають. Детективи НАБУ встановлюють всі обставини вчинення злочину, в тому числі й коло осіб, які можуть бути до нього причетними.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *