“МАСКАрад”: чому не саджають за грати тих, хто наживався на коронавірусі?

В суспільстві лунає гостра і справедлива критика – чому Україна продавала захисні медичні маски за кордон і хто на цьому наживався? Водночас в аптеках масок днем з вогнем не знайти.

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов також вігукнувся у Фейсбуку на цю злободенну тему.

Він, зокрема, пише, що експорт цих масок до Іспанії “відбувся ще 2-го та 6-го березня і є легальною поставкою товару. Респіратори перетнули український кордон 3-го та 7-го березня відповідно (рейси на Стамбул). Постанова Уряду №214, яка забороняє експорт медичних товарів та лікарських засобів, зокрема респіраторів, була прийнята 11 березня 2020 року і набула чинності після опублікування”.

За словами нефьодова, “після введення заборони митники, прикордонники і правоохоронці зупинили вивезення вже більш ніж 260 тисяч масок та респіраторів за кордон”.

Він стверджує, що Україна є традиційним експортером подібної продукції, торгівля йшла і в 2019-му і в 2020-му до погіршення ситуації із короновірусом і заборони експорту.

Наприклад, в 2019-му по цьому коду будо експортовано 3195 т, за лютий 2020-го – 394 т.

Згодом очільник Держмитслужби Нефьодов розмістив у Фейсбуку ще одне повідомлення. Зазначає, що “відеокадри, на яких розвантажують українські респіратори в Іспанії у сюжеті іспанської журналістки Макарени Бартоломе, узяті з архіву телерадіокомпанії. Макарена підтвердила дослівно: “Так, це відео з архіву. Дуже давнє. Не актуальне. Я попросила наш сервіс документації TVE знайти відео з масками.” Пізніше Макарена Бартоломе додала, що у понеділок, 23 березня, повідомить, коли і де були відзняті кадри з респіраторами, якими вона супроводила свій сюжет”.

Нефьодов підсумовує:

“Легальний експорт підприємцями до заборони був. В лютому він дещо зріс на рік до року, але не в рази – точно не «розпродали всі склади»;
– легальний імпорт бізнесом теж є (в тому числі із Іспанії, остання поставка 11/03), за березень завезли вже більше 2 млн шт.;
– після заборони були спроби експортувати нелегально. Нова митниця разом із правоохоронцями зупинила понад 260 тис шт.”

Ми ж наголосимо: на початку року в Китаї вже лютував коронавірус. А в лютому 2020-го з України було відправлено на експорт 394 тонни захисних медичних масок. Чому наші урядовці не  спрогнозували розвиток ситуації, не спрацювали на випередження, не потурбувалися про здоров’я українців, не заборонили продаж за кордон цих товарів? Як зрозуміти таку недалекоглядність, байдужість? Хто з найвищих чиновників і коли саме сяде до в’язниці за “справу масок”? Чи буде такий, праведний, суд? Ми не чуємо про жодне розслідування з цього приводу. Між тим, у нас діє купа різних правоохоронних інстанцій – від ДБР до НАБУ та інших, інших… Усі вони існують за кошти платників податків. Може, пора довести, що даром хліб не їдять.

13 березня глава МВС України Аваков повідомив, що в аеропорту “Бориспіль” затримали велику партію медичних масок, які збиралися вивезти на експорт всупереч забороні влади. Відтак 1,5 тонни медичних масок залишаться для потреб України. Розпочато кримінальне провадження.

Але нас цікавить, коли розпочнеться розслідування щодо урядовців, які не спрацювали на випередження, не заборонили експорт масок на початку року. Чому в Державному резерві немає цих масок і куди вони поділися? Хто вони, ці щурі, які опустошили наші резерви? Тим часом у столичних аптеках, в багатьох містах і селах захисних масок як не було, так і досі немає.

Коментарі із соцмереж.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *