“Майдан” у Венесуелі: 50 днів протестів, 48 вбитих (+відео)
Вже 50 днів, як у Венесуелі не вщухають масові антиурядові протести, які виливаються у жорстокі вуличні бої з поліцією. З 29 березня опозиція вимагає відставки президента країни Ніколаса Мадуро, який прийшов до влади після смерті від раку харизматичного Уго Чавеса, і дострокових виборів.
Люди невдоволені галопуючою інфляцією, нестачею товарів першої необхідності, падінням рівня життя і надвисокою злочинністю. Лише торік у столиці Каракасі зафіксовано 28 тисяч (!) убивств.
Влада заблокувала всі спроби відсторонити Мадро від влади законно – шляхом референдуму, відкладені парламентські і місцеві вибори.
Силовики діють дуже агресивно, у хід ідуть сльозогінний газ і гумові кулі, не відстають і протестувальники, які одягнули шоломи, озброїлись палицями і коктейлями Молотова.
Кількість поранених уже сягнула 950, 17 травня від випадкового пострілу у штаті Тачіра загинув 15-річний хлопець, він став 48-ю жертвою вуличних протистоянь. Вуличні протести супроводжуються мародерством і пограбуваннями (озброєні вуличні банди серед білого дня грабують магазини).
Президента Мадуро звинувачують не лише в нездатності керувати латиноамериканською країною, яка має одну з найрозвинутіших на континенті нафтових галузей. Йому закидають зв’язки з наркомафією. Повідомляється, що дві племінниці президента засуджені в США за причетність до наркотрафіку.
Криза поглиблюється через те, що виконавча влада не визнає законодавчу. За Мадуро в 2013 році проголосували 50,6% виборців, його повноваження закінчуються на початку 2019 року. Водночас на парламентських виборах 2015 року опозиція отримала 66,3% голосів.
Економічна ситуація в країні жахлива, Венесуела на межі дефолту: в 2016 році ВВП впав на 18%, інфляція – 550%, безробіття — 21%, а зовнішній борг – $130 млрд.