Лідери нових громад Київщини пообіцяли реальні зміни на краще

Київщина аналізує підсумки перших місцевих виборів до об’єднаних територіальних громад. Цього разу люди обирали владу у трьох громадах – Студениківській, Тетіївській та Узинській. Кожна із них – зі своїми особливостями: політичними, бізнесовими, соціальними… І в кожній є люди, які давно на видноті, себто лідери. Скажімо, в Тетієві з 2010 року міським головою працює Руслан Майструк.

З його біографії відомо, що стажувався в США за програмою Open World, яка фінансувалася американським Конгресом; вивчав систему управління США, починаючи із Капітолію та Білого дому і закінчуючи штатним устроєм та міським. В 2013 році закінчив «Українську школу політичних студій», від якої представляв Україну на Всесвітньому форумі демократії у Страсбурзі.

«Моя мета – зробити Тетіїв справжнім європейським містом», – стверджує Руслан Майструк.

Очевидно, мешканці цього краю давно повірили Майструку, побачили, що слів на вітер не кидає, тому й закономірно, що саме йому виборці довірили очолювати Тетіївську міську об’єднану територіальну громаду.

Сьогодні Майструк прагне довести реальними справами, що децентралізація – не пустий звук, це – «благо для людей», як каже. У нього – чимало нових планів, задумок, й головне – вірить, що усе вдасться. Особливо наголошує: люди повинні бачити, що влада діє прозоро…

А ось інша громада – сільська. У Студениківській лідерство – за Марією Лях.

Село Студеники – біля Переяслава. Тут і мешкає Марія Олександрівна Лях. 5 сільських рад і 6 сіл об’єдналися у територіальну громаду. Стати на стежку самостійного господарювання їм було дуже нелегко. Цю громаду не хотів відпускати від себе Переяслав-Хмельницький район.

– Наші села хотіли об’єднати з Переяславом, – згадує подробиці боротьби за реформу самоврядування Марія Олександрівна. – Якби це сталося, то утворилася б велика «махіна» – приблизно 56 тисяч мешканців. Звичайно, це не був би шлях до успіху. Тому ми узяли курс на самостійне, ефективне господарювання. Районні чиновники переконували нас не робити цього, звинувачували нас ледве не в сепаратизмі, бо ми, мовляв, «розриваємо район». Але ми твердо вірили у те, що майбутнє – за громадою. І вона має працювати в інтересах мешканців.

Пані Марія каже, що в селі вірять авторитету конкретної людини, яка поруч, яка не дає «солодких» обіцянок, а каже правду, нехай і гірку.

Важлива подробиця: Тетіївську і Студениківську об’єднані територіальні громади очолили представники БПП «Солідарність», здобувши 18 депутатських мандатів у створених радах.

До речі, 27 грудня в офісі Київської територіальної організації партії «БПП «Солідарність» відбулася прес-конференція за участю переможців виборів до Студениківської, Тетіївської та Узинської громад.

У конференції взяли участь керівник Секретаріату партії Максим Саврасов, депутат Узинської міської ради Євгеній Гудзенко, голова Студениківської об’єднаної громади Марія Лях, голова Тетіївської об’єднаної громади Руслан Майструк, а також депутат Тетіївської міської ради Наталія Троянська.

Леонід БОРИСЕНКО

На цю тему читайте також

Губернатор Київщини Горган за Гостомельську громаду

Чому Ірпінь не відпускає Гостомель у самостійне “плавання”?

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *