Київщина будуватиме завод з переробки відходів. Але поки що вивчає світовий досвід
Керівники столиці та області оглянули полігон твердо-побутових відходів у Підгірцях.
Як повідомляє КОДА, голова обласної держадміністрації Олексій Чернишов та міський голова Києва Віталій Кличко погодили спільне вирішення проблеми поводження з відходами. Двосторонні домовленості щодо реалізації спільної стратегії поводження з відходами на Київщині були закріплені меморандумом про співпрацю між Київською областю та столицею. Цей документ підписали у понеділок, 9 грудня, на території полігону № 5 у Підгірцях.
Очільники області та Києва визнали, що проблема утилізації відходів – одна з найболючіших у столичному регіоні.
Керівник облдержадміністрації переконаний, що розв’язати питання утилізації відходів можна завдяки будівництву в області сучасного та екологічного сміттєпереробного заводу за європейськими стандартами.
«Наразі ми вивчаємо кращі європейські практики. Ми розуміємо, що проблему потрібно вирішувати лише спільними зусиллями. Адже ми робимо це в інтересах усіх мешканців столичного регіону», – підкреслив Олексій Чернишов.
Виникає запитання, а чому в попередні роки не вивчали “кращі європейські практики”? Чому тільки сьогодні роблять це?
За словами Олексія Чернишова, лише столиця щорічно продукує понад 1 мільйон тонн сміття, майже 90% якого вивозиться на такі полігони в області. Тоді як єдиний в регіоні сміттєспалювальний завод «Енергія» може впоратися лише з 25% відходів. Цього явно недостатньо, і Київ та область мають разом вирішити цю проблему.
Віталій Кличко каже, що за ці 5 років на полігоні зроблено для його убезпечення більше, ніж за усі 33 роки функціонування цього об’єкту.
Водночас мер чомусь не став оприлюднювати, скільки бюджетних коштів виділено на тутешні роботи останнім часом. Чи ефективно їх використано? Чи для пана Кличка не є головним, як витрачаються бюджетні кошти? Ми ж нагадаємо, що 28 вересня 2018 року на полігоні компанія «Київспецтранс» презентувала проект реконструкції.
У рамках проекту до кінця поточного року планувалося посилити дамби першої та другої карт полігону, утеплити станцію очистки фільтрату (речовини, що утворюється унаслідок потрапляння опадів у тіло полігону) та встановити нові більш потужні насоси на каналізаційно-насосних станціях.
За договором, який підписали ПрАТ «Київспецтранс» та ТОВ «Будівельна компанія «Адамант», загальна вартість робіт із реконструкції полігону становитиме більше 326 млн грн, гроші виділяються із бюджету Києва. Строк виконання робіт – 28 місяців.
Багато років районна і сільська влада зверталася до Києва з вимогою вирішити проблему звалища. Лише у жовтні 2016 року Київська міська рада офіційно визнала, що на полігоні існує потенційна загроза виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Фото із сайту КОДА