Київрада повністю заборонила продаж алкоголю в кіосках

Сьогодні, 14 вересня, на пленарному засіданні Київради депутати ухвалили рішення, яке передбачає повну заборону на продаж алкоголю у МАФах – кіосках і ятках. Це рішення підтримав 81 депутат.

“Зокрема з виду використання тимчасових споруд, на які укладаються пайові угоди, прибирається функціонал з будь-якого продажу алкогольних напоїв. Йдеться про горілку, слабоалкогольні напої, джин-тонік, і загалом, все спиртовмісне, що може продаватися в МАФах”, – йдеться на сайті Київради. Таким чином, алкоголь продаватимуть лише у супермаркетах і магазинах.

На переконання депутатів, таке рішення позитивно вплине на комфорт киян, адже забезпечить боротьбу з так званими “наливайками” та врегулює торгівлю алкогольними і слабоалкогольними напоями у тимчасових спорудах.

“Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої можна продавати тільки в капітальних спорудах. Законодавець чітко визначає що є капітальною спорудою, які вона має нормативи. Тимчасові споруди жодним чином не відносяться до капітальних споруд і тому фактично, видаючи договори пайової участі на продаж алкогольних напоїв в тимчасових спорудах, ми порушуємо чинне законодавство. Це рішення врегульовує таку колізійну ситуацію”,– заявив автор документу, депутат фракції “Солідарність” у Київраді Владислав Михайленко.

Нагадаємо, що в квітні 2016 року Київрада вже забороняла продажу алкоголю в МАФах. Однак тоді через суд підприємці домоглися скасування заборони. Київрада відмовилася виконувати рішення суду.

Варто додати, що три інстанції господарського суду визнали незаконним рішення Київради про заборону продавати алкоголь у столиці вночі. Так постановив і Окружний адміністративний суд міста Києва.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *