Земельна корупція у Київраді. НАБУ та САП викрили масштабну схему, серед підозрюваних заступник мера

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила деталі масштабної операції з викриття корупції у Київській міській раді. У результаті викрито та знешкоджено злочинну організацію, яку очолював колишній депутат Київради.

Про це повідомили у САП.

За даними слідства, угруповання хотіло заволодіти дорогоцінною столичною землею та встановити повний контроль над ухваленням рішень щодо її розподілу, зловживанням у бюджетній сфері, вчиненням низки інших правопорушень.

До складу організації входили:

ексдепутат Київради — організатор схеми;
заступник голови КМДА;
депутати Київради, зокрема голова та члени земельної комісії;
керівники комунальних підприємств.
У САП повідомили, що затримали вісьмох людей. Правоохоронці також перевіряють на причетність до схеми посадовців Київської міської ради та КМДА.

За даними журналіста Олега Новікова, керівником організації вважають колишнього співголову фракції Блоку Леоніда Черновецького, бізнесмена Дениса Комарницького.

Як повідомило слідство, злочинна організація діяла за таким механізмом:

Пошук перспективних ділянок — оформлення права власності на нібито збудовані споруди через підконтрольних осіб.
Отримання прав на землю — подача заяв до Київради для безаукціонного виділення землі.
Вплив на міську владу — ухвалення рішень у Київраді та КМДА в обмін на хабарі.
Контроль процесів — створення перешкод для конкурентів, що змушувало їх звертатися до групи для «вирішення питань».
Зазначається, що лідер схеми мав значний вплив у міській владі, зокрема контролював кадрові призначення та розподіл бюджетних коштів.

В САП наголосили, що у 2023−2024 роках угруповання незаконно заволоділо 0,0994 га столичної землі вартістю 11,6 млн грн. НАБУ та САП також відзвітували, що запобігли розкраданню шести ділянок загальною вартістю 83,7 млн грн.

Також слідство зафіксувало спробу рейдерського захоплення бізнесу та передачу хабаря в розмірі 100 000 доларів США депутатці Київради за сприяння у реалізації схеми.

До операції було залучено понад 100 детективів НАБУ та прокурорів САП. Тривають слідчі дії, встановлюється причетність інших посадовців до корупційної схеми.

6 лютого НАБУ та САП повідомили про проведення масштабної операції під назвою Чисте місто, яка мала на меті викрити злочинну організацію, причетну до земельної корупції у міській владі.

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *