Столична суддя Тетяна Ільєва задекларувала дорогі авто та заміський маєток як “подарунки”

Журналісти виявили, що родина судді Печерського суду м. Києва Тетяни Ільєвої користується дорогими авто та будує заміський маєток, проте вона не звітує про це в деклараціях.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Bihus Info.

Журналісти з’ясували, що Ільєва володіє маєтком завбільшки 264 квадратних метри в Хотянівці під Києвом. Земельну ділянку, яка коштує близько 2,5 млн. грн, суддя отримала як подарунок від тітки, а гроші на будівництво – двома подарунками від матері.

У її декларації відповідних коштів до початку будівництва не було.

Водночас, за версією журналістів видання, матір та тітка судді проживають у Могилів-Подільському (Вінницька область) та займаються фермерством. Зокрема, мама буцімто продає пиріжки на місцевому ринку.

Родина має 50 тисяч гектарів землі, на яких вони керують власним фермерським господарством.

Також суддя користується авто преміум-класу. На початку листопада Ільєва придбала Range Rover, вартість якого на ринку сягає півмільйона гривень і більше. Також цього року суддя придбала Mercedes G-класу і BMW X5.

Донька Ільєвої придбала Toyota Land Cruiser 2000, вартість якого не менше півтори мільйона гривень. На момент купівлі вона завершувала навчання у виші й задекларованих доходів такого обсягу не мала.

Суддя відмовилась пояснити журналістам походження коштів на придбання цих статків.

Детективи НАБУ прийшли з обшуками до Печерського райсуду через те, що у листопаді 2020-го Ільєва зняла арешт з коштів, які були вилучені у колишнього першого заступника голови правління компанії “Хліб України” Андрія Миханіва. Чоловіка звинувачують у «легалізації злочинних коштів» експрем’єра Павла Лазаренка. Гроші у Миханіва – а це 110 700 євро і 9 300 доларів – вилучили ще у 2018-му. Але аж за два роки до суду звернувся адвокат Дмитро Коноваленко з проханням зняти арешт на користь свого клієнта Андрія Сердюка, який нібито і віддав арештовану суму Миханіву на зберігання.

Цікаво, що Ільєва взагалі не мала права розглядати питання зняття цього арешту, бо справа Миханіва вже розглядалася по суті. Втім, після рішення Ільєвої гроші очікувано зникли.

На початку року за аналогічною схемою і за участі фактично тих самих осіб було виведено 400 тисяч доларів, арештованих у рамках іншого кримінального провадження. До Агентства з розшуку і менеджменту активів, які зберігали арештоване, звернувся адвокат з рішенням суду про зняття арешту з коштів. Пізніше з’ясувалося, що рішення було підробленим. За даними слідства, у схемі взяли участь ті ж люди (Коноваленко і брат Сердюка), яким Ільєва фактично віддала понад 3 мільйони гривень.

Читайте також: 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *