Екснардепа Шепелєва засуджено до 15 років в’язниці

Як не ховався, як не маскувався колишній народний депутат Олександр Шепелєв, але в’язниці не уникнув – його засуджено до 15 років. Такий вирок оголосив Оболонський суд Києва.

Раніше Шепелєв часто фігурував в новинах, адже його прізвище лунало у зв’язку з резонансними справами.

Як розповідав “Український репортер”, 7 лютого 2018 року, під Києвом було затримано Олександра Шепелєва з документами терористичної “днр”.

І ось сьогодні із судового вердикту стало зрозуміло: Шепелєв замовив убивство банкіра Кириченка.

Як повідомляє УНН, вбивство Кириченка у 2003 році в Донецьку було викликане бажанням усунути конкурента у банківській сфері – Кириченко очолював наглядову раду «АвтоКразБанку», а Шепелєв представляв конкуруючий банк «Донкредитінвест».

Шепелєв вирішив замовити вбивство конкурента, яке мало виглядати як звичайний побутовий злочин. Він звернувся до знайомих Чередниченка, Чібаря та Бабкова, які підшукали ще двох спільників. За виконання злочину Шепелєв мав сплатити 40 тисяч доларів, які врешті і сплатив – 15 тисяч авансу та ще 25 тисяч – після вбивства.

Кириченко був вбитий 14 січня 2003 року в під’їзді власного будинку. Тривалий час зловмисникам вдавалося уникати покарання. Але у 2012 році резонансне вбивство було розкрите. Того ж року був затриманий та в подальшому засуджений Чібар, який переховувався у Швеції. А у 2013 році затримані та засуджені ще двоє співучасників Бабков та Чередниченко.

Шепелєву вдавалося переховуватися від українського правосуддя у період з 2013 по 2018 рік. Він спочатку втік з України до Угорщини, звідки був виданий українським правоохоронцям, однак через деякий час він втік з-під варти до росії де майже рік провів у СІЗО. Врешті Шепелєв був затриманий українськими правоохоронцями на території Київської області у лютому 2018 року. І з того часу перебуває під вартою.

У 2020 році Шепелєв був засуджений на 6 років за втечу з-під варти.

Він також є фігурантом справ про розтрату коштів “Родовід банку”, організацію двох замахів на вбивство банкіра Дядечка, замовлення вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна. Кримінальні справи за цими фактами продовжують слухатися у судах.

Шепелєв двічі (у 2006 та 2007 роках) обирався народним депутатом за списком “Блоку Юлії Тимошенко”.

Редакція

Редакція “Українського репортера”