Кого звільняємо з полону? Запроданців, які катують у тюрмах своїх співвітчизників

Звільнений з полону путінських найманців у ДНР журналіст Радіо Свобода Станіслав Асєєв заявив, що в рамках обмінів в Україну повернулися люди, які знущалися з інших полонених в «Ізоляції» (колишньому мистецькому просторі, який терористи перетворили на катівню) та підтримували бойовиків.

У неділю, 1 березня, Асєєв написав допис, у якому поширив сюжет на цю тему від ТСН, і в описі до посилання підтвердив викладену в ньому інформацію.

«Про Євгена Бражникова і Олексія Кускова (обидва били мене особисто і ламали всю нашу камеру восени 17-го; Женею Ставцевим – він все ще в полоні – фактично вимили підлогу, протягнувши по всьому коридору) я також говорив президенту. Він одразу зв’язався з СБУ, де йому голосно відрапортували “Бражниковим займаємося” – і на цьому все. Ні допитів, ні офіційної відповіді на мій запит щодо заяви на цих двох персонажів, який я зареєстрував в СБУ ще 20 січня», – написав Асєєв.

Як розповів журналіст, інші полонені почали бити Бражникова ще за наметами, як тільки їх привезли з блокпоста 29 грудня, однак тоді, зі слів Асєєва, його врятували військові, і під конвоєм СБУ доставили до Києва.

«Кусков вже понад два роки на волі (його поміняли ще в грудні 17-го). У Феофанії (мабуть, прийшов провідати свого друга Бражникова) зустрів мене на першому поверсі, ляснув по плечу і мило з посмішкою запитав: “Ну, як ти? Пам’ятаєш мене?”. – Пам’ятаю, Льоша, я нічого не забуду…», – розповів екс-бранець.

Про те, що інші звільнені почали бити Бражникова, розповідав також інший звільнений – Станіслав Печенкін. Він зізнався, що першим почав його бити.

Як повідомляє ТСН, у літаку, який доставив звільнених з полону українців до аеропорту «Бориспіль», Бражников летів окремо від інших звільнених – під охороною двох працівників СБУ з автоматами.

Сам Асєєв розповідав, що найчастіше бранцям влаштовували катування над в’язнями з п’ятниці по неділю.

Бражников у коментарі журналістам пояснив свої знущання над полоненими тим, що їх змушувала це робити адміністрація тюрми.

«Аби ви розуміли. З адміністрацією працювали усі, кого виводили на роботи. Хтось навіть ґвалтував за вказівкою наглядачів. Про те, що відбувалося на “Ізоляції”, звільнені мріяли забути, а тепер деякі – згадують», – пояснив свої дії Бражников.

І полонені, і журналісти повідомили, що Бражников після виходу з «Феофанії» зник. Однак у його коментарі, який оприлюднив автор сюжету, сказано, що він перебуває в Україні і готовий відповісти на запитання правоохоронців.

Що відомо про Євгена Бражникова?

Окупанти затримали заступника директора Донецького енергозаводу Євгена Бражникова з формулюванням, що його завербувала СБУ. Він начебто був диверсантом і готував теракти. Таку версію повідомляли сепаратистські і російські пропагандистські ЗМІ. Утім, самі бойовики кажуть, що Бражников не був шпигуном і мав проросійські погляди. Крім того, він постачав бойовикам військове обладнання і допомагав їм захоплювати українські державні органи. Врешті-решт Бражникова засудили за незаконне зберігання зброї і присудили йому вісім років «на підвалі».

Звільнили Бражникова 29 грудня 2019 року в рамках масштабного обміну полоненими.

Хто такий Станіслав Асєєв?

Автор матеріалів для «Радіо Свобода» Станіслав Асєєв був звільнений в рамках обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року. До затримання проросійськими найманцями співпрацював з низкою українських медіа, перебуваючи в окупованому Донецьку. Писав статті для проекту «Радіо Донбас.Реалії» під псевдонімом «Станіслав Васін».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *