Керівники держави поклали квіти до Монументу Слави

Сьогодні, 9 травня, в Україні вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.
У Києві розпочалося відзначення 74-ту річницю перемоги над нацизмом у столичному парку Вічної Слави.

Глава держави Петро Порошенко, чиновники, ветерани поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату та до Вічного вогню.

Потім до пам’ятника пройшла рота почесної варти, після чого вшанувати пам’ять героїв війни могли усі бажаючі.


День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначають в Україні 9 травня, відповідно до Закону “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”. Офіційним символом святкування Дня перемоги вже кілька років поспіль є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ пам’ятних днів.

Україна почала брати участь у Другій світовій війні 1 вересня 1939 року, коли нацистська Німеччина напала на Польщу. В той день німці з літаків бомбили Львів та інші міста. 17 вересня в війну вступив Радянський Союз.

Наша держава зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни не тільки серед колишніх радянських республік, а й усіх країн світу. За різними оцінками, в Україні тоді загинули 8-10 мільйонів чоловік, з яких близько 5 млн. – цивільне населення. Також 2,2 млн. українців вивезли на примусові роботи в нацистську Німеччину, а 10 млн. втратили свої будинки. Понад 700 міст і селищ, а також майже 30 тисяч сіл, перетворилися в повні руїни.

При цьому українська сторона зробила значний внесок в перемогу у Другій світовій війні. На стороні Об’єднаних Націй вони воювали в складі армій Великобританії і Канади – 45 тисяч осіб, Польщі – 120 тисяч, СРСР – близько 6 мільйонів, США – 80 тисяч і Франції – 6 тисяч, а також в самій Україні в рядах УПА перебували до 100 тисяч борців.

В Українському інституті національної пам’яті відзначили, що новий зміст свята Дня перемоги містить в собі переосмислення подій того часу, руйнування радянських історичних міфів, а також чесний діалог навколо непростого минулого.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *