Карабахський конфлікт: між Вірменією та Азербайджаном продовжуються бої, вже загинули сотні військових

Збройні сили Вірменії втратили вбитими й пораненими понад 550 військовослужбовців у результаті бойових дій, що поновилися 27 вересня в районі «карабахського конфлікту», повідомило Міністерство оборони Азербайджану у коментарі «Интерфакс–Азербайджан».

Також відомство наголошує, що в ході боїв азербайджанська армія знищила 22 танки та іншої важкої бронетехніки, 15 зенітно-ракетних комплексів «Оса», 18 безпілотників, вісім артилерійських установок і три склади з боєприпасами.

Водночас вірменська сторона дані про вбитих спростувала, пише «Интерфакс». За відомостями представників невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, в ході боїв на лінії зіткнення з вірменської сторони загинула 31 людина.

Як передає Aparaj, представник Міноборони Вірменії Арцруни Ованесян, своєю чергою, заявив, що азербайджанська армія втратила за день боїв в Карабасі приблизно 200 військовослужбовців, а також десь 30 танків і 20 безпілотників.

Нагадаємо, що зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Азербайджан повідомляв про 5 загиблих членів родини внаслідок обстрілів та госпіталізацію 19 цивільних. Вірменія повідомляла про загибель 16 військових та поранення понад 100 людей.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль спірними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, в якому проживало багато вірменів, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *