Іран запросив “Boeing” до розслідування катастрофи літака МАУ

В Ірані заявили, що ведуть розслідування катастрофи українського літака над Тегераном у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації та запросили до розслідування компанію Boeing.

Про це повідомляє Українська правда, з посиланням на Іранське державне інформаційне агентство IRNA та на заяву речника МЗС Ірану Аббаса Мусаві.

Він заявив, що Україна як власник літака і компанія Boeing як її виробник були запрошені для участі в розслідуванні і що Ісламська Республіка Іран вітає присутність експертів з країн, громадяни яких загинули внаслідок аварії.

Іран також закликав канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо та уряди інших країн надіслати своїх фахівців для участі в розслідуванні.

Відзначимо, що агентство назвало повідомлення про збиття літака МАУ іранськими ракетами “підозрілою пропагандою, що поширюється західними джерелами”.

Український репортер” повідомляв, що прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив дані розвідки, які свідчать про те, що український “Боїнг” збила іранська ракета.

Крім того, у четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.

“Український репортер” також писав, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного об’єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що версія про попадання ракети в літак не виключається, але на сьогодні не є підтвердженою. Він закликав США, Канаду і Великобританію надати докази, що стосуються катастрофи літака МАУ в Ірані.

Нагадаємо, що літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян(2 пасажири й 9 членів екіпажу).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *