Знайшли перевертня у погонах, який на замовлення посіпак Януковича відібрав колекцію зброї у Леоніда Петрашина

Прокуратура повідомила про підозру одному з колишніх очільників міліції Запоріжжя, який разом зі спільниками у 2010 році відібрав колекцію зброї вартістю понад 30 млн грн у відомого місцевого колекціонера Леоніда Петрашина. Перевертня у погонах оголосили в розшук.

Колишній полковник міліції Леонід Петрашин почав захоплюватися зброєю наприкінці 90-х років. З часом його колекція зросла до двох з половиною тисяч одиниць, спеціалісти оцінювали її вартість у $5 млн. Чоловік не приховував свого хобі, що й зіграло з ним злий жарт. Можновладці вирішили відібрати його колекцію антикваріату.

У 2010 році до Петрашина прийшли міліціонери. Заявили, що в його колекції начебто зберігається пістолет Макарова, з якого вбили валютчика в області. І хоча начебто  шукали вогнепальну зброю, однак з його колекції забрали і шпаги (43 штуки), і шаблі (88 штук). Загалом винесли 356 найцінніших експонатів, які мають історичну і художню цінність. На самого ж колекціонера завели кримінальну справу за зберігання вогнепальної зброї.

Знайшли "перевертня" у погонах, який на замовлення посіпак Януковича відібрав колекцію зброї у Леоніда Петрашина

Після перемоги Революції Гідності, коли телебачення показувало хороми наближених до Януковича можновладців, Петрашин упізнав три свої експонати (австро-угорську шаблю, масонський меч і радянський кортик) у маєтку екс-генпрокура часів Януковича Віктора Пшонки.

Знайшли "перевертня" у погонах, який на замовлення посіпак Януковича відібрав колекцію зброї у Леоніда Петрашина

Він переконує, що ще 11 реквізованих у нього предметів прикрашали резиденцію екс-міністра освіти Табачника. Він начебто й “навів” на нього міліцію. Балканські кремнієві рушниці знайшлися в Януковича у “Межигір’ї”. Петрашин стверджує, що частина предметів також перебувала в екс-очільника МВС Могильова.

Зрештою колекціонеру вдалося добитися, щоб у березні 2017 року йому повернули 65 предметів з 356 реквізованих. Решту знайти не вдалося, але більшість предметів привласнили толішні керівники обласної міліції. В інтерв’ю Петрашин неодноразово стверджував, що операцією з “віджиму” його колекції керував колишній начальник одного з райвідділків Запоріжжя.

Петрашин переконує, що став другим колекціонером антикваріату в місті й восьмим в Україні, у якого реквізували колекцію за прямомим наказом оточення Віктора Януковича.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *