“Жучки” в акваріумі підточили кар’єру Холодницького. Луценко вимагає звільнити керівника САП (+відео)
Генеральний прокурор Юрій Луценко попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання про зняття з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
“У рамках кримінального провадження, яке розслідується спільною групою ГПУ та НАБУ за здобутими в ході слідства фактами, які належно розсекречені, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) за підписами Генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро сьогодні направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків.
В своєму поданні прошу КДКП розглянути питання зняття Н. Холодницького з посади заступника Генпрокурора – керівника САП”, – написав Луценко у Фейсбуку.
Раніше речник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Холодницького можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності з таких підстав:
– невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;
– розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;
– вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;
– грубе порушення правил прокурорської етики;
– втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.
Лисенко також повідомив, що ГПУ сьогодні, 30 березня, викликала керівника САП на допит, однак він не з’явився.
В акваріумі Холодницького завелися “жучки”
Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що Генеральна прокуратура і Національне антикорупційне агентство кілька тижнів прослуховували кабінет керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
За даними інформаторів видання, силовики кілька тижнів писали все, що відбувалося у кабінеті Холодницького. “Жучки” та камери прикріпили до великого акваріума біля столу прокурора. Нагадаємо, саме в кабінеті Холодницького затримали двох суддів із Дніпропетровщини, які принесли йому $50 тисяч хабара. До кабінету керівника САП зі скандалом вдирався і лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко.
Начебто відкрити провадження на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генпрокуратуру попросило НАБУ. З якої причини та за якою статтею – невідомо і досі.
Раніше НАБУ неодноразово скаржилося на Холодницького, що він затягує підписання підозр фігурантам гучних справ. Водночас у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі відповідали, що завертали підозри антикорупційних детективів через те, що вони були безграмотно написані та не мали достатньої доказової бази.
Що “жучки” накопали на Холодницького
Як випливає з посту в соцмережі Юрія Луценка, жодного компромату на Холодницького під час стеження назбирати не вдалося. Можливо, керівник САП сказав щось недвозначне або образливе, що може “плямувати честь прокурорського мундира”, в особистій розмові по телефону, поки перебував у кабінеті.
Водночас з інтерв’ю керівника НАБУ Артема Ситника “Дзеркалу тижня” випливає, що Холодницький наговорив у себе в кабінеті не лише на звільнення, а й на кілька років тюрми.
“Нам періодично приходила інформація про деякі дивні і незрозумілі дії керівника САП і окремих прокурорів. Чим активніше ми розслідували, тим більше тривожних сигналів надходило. У детективів були припущення, що розслідування свідомо гальмувалися. Але у НАБУ не було доказів… Не так давно ми отримали щодо однієї зі справ (розкрадання в Одеській мерії. – Ред.) абсолютно конкретну інформацію, яка підтвердила наші найгірші підозри… “, – заявив Ситник на початку бесіди.
Він визнав, що було записано низку розмов, які є підставою для притягнення Ситника як до кримінальної, так і до дисциплінарної відповідальності.
“По-перше, мова йде про “злив” інформації щодо підготовки обшуків тим людям, у яких ці обшуки повинні були проводитися.
По-друге, про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень…
По-третє, на записах йдеться про тиск на суд для прийняття незаконних рішень. Зокрема, тиск на суд чиниться з метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в особи, яка є другом Холодницького.
Зафіксовано підбурювання свідка до дачі неправдивих показань. Це лише короткий перелік того, що зафіксовано на цих записах”, – заявив глава НАБУ.
За словами Ситника, Холодницький причетний до:
- справ про розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси (епізод щодо купівлі Одеською міськрадою майнового комплексу ДП Завод «Краян», по якій обвинуваченим проходить мер Одеси Геннадій Труханов. – Ред.);
- справи за заявою в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун щодо пропозиції їй неправомірної вигоди (однокімнатна квартира у Вишневому за медичне обладнання для міської лікарні міста. – Ред.);
- справи, що стосується фірми “Золотий мандарин”, яку пов’язують з народним депутатом Логвинським;
- розслідувань, пов’язаних з е-деклараціями вищих посадових осіб;
- розслідувань, пов’язаних з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу Олега Бахматюка.
Після наїзду генпрокурора і “вбивчого” інтерв’ю глави НАБУ, очільник САП Холодницький зібрав брифінг для пояснення ситуації. Про що він говорив – дивіться тут:
Ростислав Цуркан