Засекретили матеріали аудиту Маріїнського палацу
П’ятнадцять років тому наш уряд прийняв рішення розпочати реконструкцію та реставрацію знаменитого Маріїнського палацу.
Увімкнули державний механізм реалізації великого проекту з його підготовчими, проектними роботами. Фахівці заглибилися у вивчення архівних документів. Через деякий час сюди потекли кошти з державного бюджету. Рікою потекли. Щоправда, з деякими перервами у фінансуванні.
Чи відомо суспільству, скільки грошей витратили на те, щоб палац сяяв позолотою, виглядав чудово і неперевершено, щоб очей не можна було відвести від цього неймовірно красивого діаманта?
Протягом п’ятнадцяти років ремонтно-реставраційні роботи “зжерли” 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень. До таких висновків дійшли державні аудитори. Саме такою була вартість об’єкта у 2016 році, і порівняно з техніко-економічним обгрунтуванням вона збільшилася у 8,5 раза.
Словом, пішли грошики, як у провалля. Колосальні гроші. Здавалося б, за п’ятнадцять років Маріїнський вже мали довести до ладу. Ні, у нас так не вміють. Це ж не Британія, і не Німеччина.
Навіть не Португалія.
За такий проміжок часу виконали лише чверть робіт. Запримітьмо: протягом цього періоду в Україні збудували мости, стадіони, відновили аеропорти, спорудили величезні торговельні та офісні комплекси, які небо підпирають. А з Маріїнським ніяк не впораються…
Що за дивовижа? Ніби наврочив хтось.
І що пишуть аудитори? Технічний стан головного фасаду палацу, паркового фасаду та фасадів лівого флігеля палацу є незадовільним.
Пам’ятаєте цю суму: 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень?
А хто розпасовував, як той казав?
Знову ж, нам у нагоді стануть дані аудиторів.
“За рішенням Кабінету Міністрів України у 2014-2015 роках була здійснена передача капітальних видатків, що призвела до фінансування видатків Державного управління справами, яке є головним розпорядником бюджетних коштів, через іншого головного розпорядника — Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Так, у 2014-2015 роках при виконанні робіт із реставрації та пристосування Маріїнського палацу до сучасних потреб головним розпорядником коштів було Мінрегіонбуд, яке фактично делегувало ДУС повноваження розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня. У 2016 році головним розпорядником бюджетних коштів було безпосередньо ДУС…”
Раніше в медіа розповідали про те, які фірми брали участь у цьому замовленні, як це відбувалося. Акцентуємо увагу поки на іншому, на сьогоднішньому висновку аудиторів:
“Під час виконання робіт на об’єкті мали місце порушення норм чинного законодавства, порушувалися проектні рішення, а також допускалося завищення вартості робіт”.
Пам’ятаєте цю суму: 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень?
Добре. А чим завершилося розслідування? А поки що нічим. Кримінальне провадження не порушено, принаймні про це нічого не відомо з відкритих джерел.
Чи може суспільство дізнатися про ці комбінації, про те, хто що робив-майстрував-оздоблював-фарбував? Йдеться ж про колосальні державні кошти. Не може! Бо матеріалам державного аудиту ефективності використання коштів на реставрацію Маріїнського палацу надали гриф “Для службового користування”.
Пам’ятаєте цю суму: 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень?
Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото Кирила ХМІЛЬОВА