Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект, що передбачає дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників.

Під час засідання Верховної Ради 3 грудня депутати проголосували у другому читанні за президентський законопроект № 2116 “Про внесення змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань” щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”.

За законопроект проголосувало 250 депутатів. З них 224 депутати “Слуги народу”, 2 депутати ОПЗЖ, 1 голос дала группа “За майбутнє”, 18 – депутати “Голосу”, 5 – позафракційні.

До законопроєкту було подано понад 300 поправок.

Зокрема, депутати підтримали поправку №318, яка передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ. За неї проголсували 334 депутати.

Згідно із законом, очільник бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав закон.

Статті про проведення конкурсу на заступників керівника ДБР виключаються, натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників.

Також у документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.

Як пише Українська правда, з посиланням на ЦПК, згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.

Раніше у цей день, перед початком голосування у Верховній Раді за цей законопроєкт, президент Володимир Зеленський заявив, що “права рука” директора Державного бюро розслідувань Романа Труби підозрюється в отриманні $150 тисяч хабара, і закликав Верховну Раду прийняти законопроєкт №2116.

Нагадаємо, що  парламент 15 листопада не встиг проголосувати весь законопроект, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану.
Адвокати сімей Героїв Небесної сотні заявили, що слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада через те, що Верховна Рада не проголосувала необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування.

З 20 листопада 2019 року органи прокуратури остаточно втрачають слідчі функції, після чого справи Майдану мають перейти частково – до Державного бюро розслідувань, частково – до НАБУ.

22 листопада адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через нерозглянуту парламентом поправку до законопроєкту про ДБР.

На акції під Верховною Радою адвокатка повідомила, що розслідування справ Майдану можуть поновити не раніше другої половини січня наступного року.
27 листопада генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про слідчі експерименти у справах Майдану.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *