У РНБО попередили, що мігрантів можуть дезінформувати та направити на кордон України
Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про можливі інформаційні провокації, спрямовані на перенаправлення мігрантів на українсько-білоруську ділянку кордону.
За інформацією відомства, Польща вже зіткнулася із інформаційною атакою. Так, серед біженців, що перебувають поблизу польського кодону, поширюються чутки про нібито готовність Німеччини прийняти біженців і про нібито ухвалені для цього логістичні рішення — нібито за мігрантами приїдуть автобуси з Німеччини, а Польща їх пропустить.
Представники польської влади спростовують цю інформацію як спрямовану на підбурювання мігрантів до штурму польського кордону та застерігають від непродуманих дій.
Водночас Російська служба BBC повідомляє, що для нівелювання поширення дезінформації серед мігрантів на всі непольські номери мобільних телефонів, що перебувають у прикордонній зоні, надсилаються смс-повідомлення із закликом не вірити цим чуткам: «Польський кордон добре захищений». Такі самі повідомлення дублюються гучномовцями на прикордонних пунктах пропуску.
Українські фахівці прогнозують, що така тактика провокування може бути застосована у напрямку українсько-білоруського кордону.
18 листопада посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця в ефірі Радіо НВ заявив, що Україна має бути готова до реагування на дві загрози: перенаправлення в країну міграційних потоків з Білорусі та нарощування військ РФ на українсько-російському кордоні,
15 листопада з білоруської сторони на кордоні з Польщею зібралося понад 3,5 тисячі нелегальних мігрантів, які намагаються прорватися до ЄС. Людей до прикордонного переходу організовано привели силовики режиму Олександра Лукашенка.
Диктатор заявив, що не захищатиме Європу від потоку нелегальних мігрантів. З огляду на це Польща розглядає можливість повного закриття кордону з Білоруссю.
У свою чергу білоруське Міноборони загрожує, що можуть залучити до «забезпечення безпеки країни» російські війська.
Українська влада побоюється, що мігрантів буде перенаправлено в Україну, тому відправили до прикордонного регіону 8500 поліцейських, нацгвардійців та прикордонників, заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.
Президент Естонії Алар Каріс заявив, що міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі не може відбуватися без участі Росії.
Водночас з кінця жовтня в іноземних ЗМІ з’явилися повідомлення про нарощування Росією військ на кордоні з Україною. За даними Bloomberg, США попередили європейських союзників про ризик ескалації на сході України та закликали Німеччину тиснути на Кремль.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що не відкидає поширення військової агресії з боку РФ, а глава МЗС України Дмитро Кулеба — що Росія шукає можливість просунутися далі на територію України.