Супершахрайство у Києві: з рахунків клієнтів зняли понад 169 тисяч доларів (+фото)

У Києві повідомили про підозру керуючому філії одного з державних банків та двом його спільникам, у заволодінні чужим майном шляхом обману. Вони отримали доступ до валютного рахунку клієнтки банку на 169 тисяч доларів США.

Крім того, встановлюється причетність спільників до заволодіння грошима інших клієнтів банку на суму понад 250 тисяч доларів США. Ще майже 110 тисяч доларів та 7 тисяч євро вони намагались перевести на власні рахунки, але їм це не вдалось.

За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи на посаді керуючого філії державного банку, мав доступ до програмного забезпечення та клієнтської бази фінустанови та моніторив рахунки, на яких були значні суми коштів, однак власники ними тривалий час не користувались.

Так, у травні 2023 року керуючий філії банку зацікавився рахунком однієї з клієнток на майже 169 тисяч доларів США. Він скопіював усі дані рахунку, а також паспортні та персональні дані клієнтки та передав інформацію двом спільникам: чоловіку та жінці.

Надалі спільники виготовили підроблений паспорт на ім’я власниці рахунку, у який вклеїли фотознімок співучасниці шахрайства. Згодом вона у перуці та окулярах з підробленими документами у відділенні банку, пройшовши процедуру верифікації клієнта, змінила фінансовий номер телефону.

Далі, отримавши доступ до валютного рахунку, зловмисники,  того ж дня конвертували 169 тисяч доларів США в гривні, перевівши таким чином майже 6,2 млн гривень на відкритий ними гривневий картковий рахунок.

Після цього спільники за добу частково зняли готівку та на залишок придбали золоті прикраси, які у подальшому продавали.

Під час 10 санкціонованих обшуків у фігурантів вилучили жіночі перуки та окуляри, що використовувались під час вчинення шахрайства, телефони, банківські картки, копії паспортів клієнтів з бази банку, ювелірні вироби, 12 700 доларів США, 40 500 гривень. Також вилучено автомобілі «INFINITI FX35», «BMW I3» та «LEXUS LX 470».

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Пресслужба Київської міської прокуратури.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *