Суд арештував комбрига Побережнюка з заставою в 12 мільйонів
У справі про знущання над військовими суд арештував відстороненого командира 211 понтонно-мостової бригади Олега Побережнюка на два місяці з можливістю внесення понад 12 мільйонів гривень застави.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
“Командиру 211 понтонно-мостової бригади обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення 12 млн. 112 тис. грн застави.
Прокурори клопотали про арешт Побережнюка з правом внесення застави у сумі 40 млн. грн”.
Сторона захисту клопотала про особисте зобов’язання, вказуючи на те, що в іншому кримінальному провадженні суд уже арештовував Побережнюка, визначаючи розмір застави у вигляді 900 тисяч гривень, яку той вніс.
Заперечуючи проти доводів прокурорів про ризики для слідства, адвокат також нагадав, що рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Побережнюк був відсторонений від посади комбрига і зараз, мовляв, не має військових у підпорядкуванні і не може чинити на них вплив.
Інженерна сім’я. Знущання над військовими, вимагання грошей, кумівство та інші секрети 211-ої понтонно-мостової бригади.
Після виходу розслідування “Української правди поліція Тернопільщини повідомила про підозру командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку у зловживанні службовим становищем за фактом залучення підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в районі бойових дій.
У цьому провадженні, відкритому поліцією, суд арештував Побережнюка із альтернатовою застави. 20 грудня Побережнюк вийшов з-під варти під заставу в розмірі 908 400 гривень.
Водночас ДБР розслідує кримінальне провадження щодо ймовірних фактів застосування службовими особами 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих.
29 грудня слідчі ДБР повідомили Побережнюку про підозру у бездіяльності військової влади, вчиненій в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці. За даними слідства, принаймні з лютого по липень 2024 року командир бригади знав про численні факти катувань та іншого нелюдського поводження над бійцями підлеглим йому офіцером, проте не реагував на це та не ініціював питання щодо притягнення офіцера до відповідальності.