Сьогодні восьма річниця вбивства Бориса Нємцова

27 лютого 2015 року, в самому центрі москви, на Великому Москворецькому мосту був застрелений Борис Нємцов. Це найгучніше політичне вбивство в новітній історії росії. Нємцову було 55 років, за плечима: вчений ступінь, посада губернатора Нижньогородської області та віце-прем’єра, депутатство і, врешті, опозиційна діяльність.

Суд визнав винними і засудив до тривалих термінів ув’язнення п’ятьох уродженців Чечні, серед яких були офіцери силових структур. Це Заур Дадаєв (безпосередній виконавець убивства), брати Анзор і Шадід Губашеви, Темірлан Ескерханов і Хамзат Бахаєв. Замовників вбивства досі не встановили.

Соратники та близькі Нємцова розкритикували розслідування, багато хто з них впевнений у причетності до вбивства керівництва Чечні чи росії.

Сьогодні в російських містах відбуваються акції пам’яті загиблого опозиціонера Бориса Нємцова, який виступав проти режиму президента рф володимира путіна і проти війни з Україною. Акції відбулися біля різних меморіалів у москві, Казані, Новосибірську, Єкатеринбурзі, Пермі й Барнаулі на тлі посиленої присутності поліції.

Зокрема, у москві люди поклали квіти на Великому Москворецькому мосту, що в декількох хвилинах ходьби від кремля, де був застрелений Нємцов. На місце вбивства сьогодні прийшли посли США, Великої Британії, Франції, Нової Зеландії, Швеції. Повідомляється, що поліція вибірково зупиняє перехожих.

Українці знайомі з Борисом Нємцовим ще з часів Помаранчевої революції. У 2004 російський опозиційний політик стояв на Майдані пліч-о-пліч з Віктором Ющенком, Петром Порошенком, Юлією Тимошенко.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”