СБУ звинуватила російський “РУСАЛ” у знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату

Служба безпеки України звинуватила російську компанію “РУСАЛ” (на фото її президент Олег Дерипаска зустрічається з Володимиром Путіним) у навмисному знищенні цілісного виробничого комплексу Запорізького алюмінієвого комбінату – єдиного в Україні виробника первинного алюмінію.

Слідчі СБУ повідомили про підозру членам міжнародного злочинного угруповання, які підозрюються у завданні шкоди підприємству на користь конкурентів з Росії.

З 2006 року “ЗАлК” цілеспрямовано знищувався в інтересах російських виробників металу. Спочатку афілійовані з російськими бізнесменами структури придбали контрольний пакет акцій комбінату.

У 2006-2008 роках замовники в РФ сформували організовану групу з представників російської компанії “РУСАЛ”, колишнього керівництва комбінату, українських бізнесменів та іноземних громадян.

Використовуючи можливість впливати на управлінські рішення на комбінаті, зловмисники під керівництвом російських кураторів забезпечили знищення основних виробничих потужностей “ЗАлКу”.

Зокрема, у 2009 році вони організували зупинку рудотермічних печей та основних виробничих ділянок електролізного виробництва, що призвело до пошкодження та в подальшому до повного знищення обладнання.

В 2011 році агенти російського впливу забезпечили передачу дочірнього підприємства “ЗАлКа” – Глухівського кар’єру кварцитів – компаніям, афілійованим з “РУСАЛом”.

У 2015 році, перед поверненням Запорізького алюмінієвого комбінату Українській державі, ділки активізували його знищення. Вони провели розконсервацію та ліквідацію основних фондів “ЗАлКу”, що зруйнувало завершений цикл виробництва.

На стратегічному підприємстві демонтували та вивезли цінне обладнання, а ліквідне обладнання цеху алюмінієвої катанки передали компанії, підконтрольній російським бізнес-структурам.

У результаті злочинних дій державі завдано збитків на суму понад $39 мільйонів та понад 199 мільйонів гривень.

Один із фігурантів справи утримується під вартою, колишній директор заводу під особистим зобов’язанням, серед підозрюваних троє громадян Росії. Триває слідство.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *