Прем’єр Шмигаль не знайшов підстав для позбавлення нардепа Бойка звання Героя України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не знайшов достатньо підстав для запровадження санкцій проти одного з лідерів забороненої проросійської партії ОПЗЖ Юрія Бойка.

Про це повідомляє Рух Чесно з посиланням на відповідь Офісу президента на відповідний запит.

Наприкінці 2022-го року петиція про негайне позбавлення Юрія Бойка звання Героя України. Автором подання є лейтенант ЗСУ Андрій Гайдай, його підтримали понад 26 тисяч українців.

9 грудня Зеленський звернувся до Шмигаля з проханням проаналізувати наявність обґрунтованих підстав для застосування персональних санкцій щодо Бойка. І майже за місяць з’явилася відповідь прем’єра — про те, що нині недостатньо підстав для застосування санкцій щодо Бойка.

Як нагадує “Чесно”, Бойко 26 лютого 2022 року в ефірі головного кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова іронізував над трагедією в країні й над тим, як подають інформацію українські ЗМІ.

Звання Героя Бойку присвоїв Леонід Кучма у 2004 році, коли той очолював НАК “Нафтогаз” і домовився про газові заборгованості перед росією та Туркменістаном.

Улітку 2004 р. Кучма вручив Бойку орден “Держава” та присвоїв звання Героя України. В указі йдеться: “за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю”.

Проте, щодо газу: Юрій Бойко є фігурантом корупційного скандалу 2011 р., який у ЗМІ тоді назвали “вишками Бойка”. Його підозрюють у причетності до закупівель двох морських бурових вишок через офшорні компанії. Зокрема держкомпанія “Чорноморнафтогаз”, яка тоді перебувала в підпорядкуванні міністерства Бойка, за результатами тендеру купила ці вишки. Збитки держави від цієї покупки оцінюють у $400 млн.

У 2016 р. НАБУ повідомило, що у них немає кримінальних справ, де фігурантом був би Юрій Бойко. Труднощі пов’язані з тим, що в окупованому росією Криму залишилася частина документації щодо придбання вишок, а ще з тим, що російська влада відвела обидві вишки ближче до Криму.

Як нагадують у “Чесно”, 2019 р. Юрій Бойко, який претендував на посаду президента, й очільник політради ОПЗЖ Віктор Медведчук зустрілися в москві з прем’єр-міністром росії Дмітрієм Медведєвим та головою правління “Газпрому” Алєксєєм Міллером. росЗМІ тоді писали, що Бойко на зустрічі з Медведєвим заявив про необхідність переговорів щодо взаємного зняття санкцій.

Зазначимо, що у квітні 2022 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №6163 (авторства 39 нардепів (усіх, крім екс-ОПЗЖ) щодо запровадження механізму про позбавлення держнагород осіб, що публічно підтримали анексію Криму, виправдовують окупацію українських територій, публічно заперечують збройну агресію росії проти України, популяризують владу держави-агресора тощо. Судячи з інформації на офіційному потралі Верховної Ради, після 14 квітня 2022-го, коли документ прийняли за основу, жодних дій із ним більше не проводилося.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”