НАЗК перевірить декларацію Медведчука: живе не за статками

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку 40 декларацій депутатів і посадовців за результатами моніторингу їхнього способу життя, серед яких і декларація голови політради «ОПЗЖ» Віктора Медведчука.

Про це  повідомила пресслужба НАЗК.

Агентство зазначило, що моніторинг дав підстави вважати, що спосіб життя Медведчука не відповідає вказаним у декларації доходам. Також перевірять декларації начальника відділу Волинської митниці Михайла Бурдейного та посадовиці Великоолександрівської райдержадміністрації на Херсонщині Олени Дудки.

Відповідно до планової перевірки НАЗК перегляне декларації восьми народних депутатів: Миколи Стефанчука, Олега Марусяка, Вадима Струневича, Людмили Буймістер, Сергія Кузьміних («Слуга Народу»), Наталії Піпи («Голос»), Ігоря Молотка («За майбутнє») та Іванни Климпуш-Цинцадзе («Європейська Солідарність»).

Декларації ще 12 депутатів та посадовців перевірять за результатами автоматичного аналізу ризиків, а ще 16 — через повідомлення про можливе недостовірне декларування від громадян, журналістів та правоохоронних органів. Перевірка всіх декларантів триватиме до 120 днів і може бути продовжена ще щонайбільше на 60, нагадують у НАЗК.

Відповідно до декларації Медведчука за 2020 рік, його родина збільшила свої грошові активи у два рази, якщо порівняти з 2019 роком. Більшість заощаджень вона зберігає в російських рублях у білоруському банку.

Як повідомлялося, 9 липня Печерський районний суд міста Києва продовжив запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 7 вересня народному депутату від фракції “Опозиційна платформа — За життя” у Верховній Раді Віктору Медведчуку, якому інкримінують державну зраду.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова 11 травня підписала повідомлення про підозру депутатам від “ОПЗЖ” Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.

Слідство вважає, що Медведчук домовлявся з державою-агресором для перереєстрації родовища “Глибока” в Чорному морі за 75 км від Феодосії та видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України.

Крім цього, Медведчука підозрюють у державній зраді (передача агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).

Печерський районний суд Києва 13 травня обрав запобіжний захід народному депутату Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту та зобов’язав його носити засіб контролю – електронний браслет до 9 липня.

Офіс генерального прокурора продовжив до шести місяців — до 11 листопада термін досудового слідства у справі депутатів від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *