Меру Бучі Федоруку натякнули на арешт

Кримінальне провадження щодо «бучанських справ» не відкладено набезрік

Генеральна прокуратура України проінформувала громадськість, що Бучанському міському голові Анатолію Федоруку і секретарю міської ради Василю Олексюку розширено обвинувачення і 10 листопада повідомлено вже змінену підозру, а саме додатково інкриміновано ще 10 гектарів незаконно відчужених земель.

Начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк розповів про перебіг останніх подій у цьому провадженні. Генпрокуратура звернулася до суду з клопотанням про усунення секретаря Бучанської міськради від посади і застосування стосовно нього запобіжного заходу. Згодом суд, розглянувши скаргу секретаря ради, відмінив це рішення.

А який правовий статус у мера Бучі? За словами начальника департаменту Генпрокуратури Гуцуляка, «якщо він буде співпрацювати зі слідством, то нас задовольняє запобіжний захід – домашній арешт, якщо ж він буде протидіяти, буде тиснути на свідків, підбурювати людей, то ми це будемо розцінювати як чинення перешкод слідству і, відповідно, ініціювати зміну запобіжного заходу на тримання під вартою».

Генпрокуратура нагадує, що нині триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою мера та секретаря Бучанської міської ради у зловживанні службовим становищем під час передачі у власність фізичним і юридичним особам земель лісового фонду.

Певно, у прокуратури були підстави говорити про «підбурювання людей»… Нещодавно група бучанців разом із кількома депутатами міської ради, прихильниками Анатолія Федорука, провели акцію протесту на столичній вулиці Банковій, неподалік Адміністрації Президента.

Активіст Володимир Давидюк з мегафоном у руках виступав у ролі головного протестувальника, вигукуючи «кричалки». Було заявлено, що представникам Адміністрації Президента дають «15 хвилин» часу (!) на відповідь. Щоб відновити справедливість. У Бучі, очевидно.

Однак такий, аж занадто жорсткий, ультиматум Банкову не злякав. Між тим Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери Бучі.

Слідчі підозрюють, що затримки зарплат були умисно сплановані. Мета? Викликати незадоволення працівників бюджетної сфери міста, негативно налаштувати їх щодо діяльності Генеральної прокуратури, стимулювати до участі в акціях протесту. Так вважають у правоохоронному відомстві.

Микола СТЕПАНЧУК

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *