Ірпінь: прокуратура підозрює Дмитра Христюка в корупції

У центрі уваги Ірпінського регіону — Дмитро Христюк, чиновник, який останнім часом завжди на плаву, за тієї чи іншої влади.
До Христюка має претензії облпрокуратура. За її матеріалами направлено до суду протокол про вчинення першим заступником Ірпінського міського голови адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Отже, читаємо офіційне повідомлення:

“За результатами плідної співпраці прокуратури Київської області з Департаментом захисту економіки Національної поліції України, уповноваженим суб’єктом складено протокол про вчинення першим заступником Ірпінського міського голови адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією…

Зокрема, встановлено, що перший заступник Ірпінського міського голови, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», на початку року придбав у власність квартиру в Ірпінському регіоні, вартість якої перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня поточного року”.

Однак повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до Єдиного реєстру декларацій осіб він не вніс взагалі.

За даними сайту “Громада Приірпіння”, “нерухомість чиновник придбав на початку року у бізнес-партнерки Карплюка Наталії Бойчук. Квартра в Бучі площею 55,5 м2 обійшлася йому лише у 270  тисяч гривень. Це не перший випадок, коли політики з “Нових облич” купують квартири в Приірпінні за заниженою ціною. Що може означати, що вони мінімалізують податки”.

Країна — у кризі, а майновий стан таких, як Христюк, лише поліпшується. Як пише “Громада Приірпіння”, у квітні Христюк “вносив зміни у декларацію. Він придбав… Тойоту Venza 2013 року випуску за 690 тисяч гривень у Андрія Дорошенка. Дохід Христюка, який цього року придбав і квартиру, і машину, становив дещо більше 200 тисяч гривень.”

Звичайно, громадські активісти, журналісти резонно запитують: а чому прокуратура не проведе розслідування щодо того, з якої скрині Христюк дістає великі кошти? Адже за зарплату ні нерухомості, ні машину не купиш відразу. Можна прогнозувати, що Христюк відбудеться штрафом (для нього це — дрібниці, все одно що в ресторані добре повечеряти), та й на цьому вся боротьба з корупцією щодо конкретної персони на деякий час і закінчиться.

А наступний рік, не виключено, цей діяч ірпінського масштабу придбає розкішне авто “Ягуар”. А чому б і ні? Ось голова Київської облради купила “Ягуар”. І до “Ягуара” дещо за великі гроші… І все гаразд. Отож і Христюку немає потреби приймати серцеві краплі. Знову складуть адмінпротокол? Знову Христюк відбудеться легким переляком? Зрештою, практика показує, що перевірка статків управлінців, керівників різного рівня нагадує  дитячу гру “боротьба з корупцією”.

Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото із сайту mixfight.by

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *