Генпрокуратура заперечує, що змонтувала “плівки Саакашвілі-Курченка” (+відео)

Генеральна прокуратура заперечує, що скандальні записи, оприлюднені генпрокурором Юрієм Луценком, на яких Міхеіл Саакашвілі нібито домовляється про співпрацю з олігархом-утікачем Сергієм Курченком, є монтажем, зробленим з кількох різних розмов.

“Російська пропаганда, як завжди, не відрізняється особливим різнобарв‘ям – знаходять “експертів” з радіоринків та посилаються на невідомих експертів КНІСЕ.

Єдиний, але суттєвий прокол росіян та їхньої п’ятої колони в Україні – орган слідства (СБУ) та ГПУ не зверталися до КНІСЕ для проведення експертизи “плівок Курченко-Саакашвілі”, – написав у Фейсбуку заступник генерального прокурора Євген Єнін.

Раніше Юрій Луценко заявив про можливість залучення експертів з ФБР або Скотленд-Ярду для аналізу переговорів “Курченка” та “Саакашвілі” для встановлення їхньої автентичності.

Самостійну експертизу запису від генпрокурора зробили журналісти телеканалу ZIK.

На прохання журналістів “Української правди” “плівки Курченка-Саакашвілі” проаналізували в Київській незалежній судово-експертній установі. Свій висновок дав експерт з фоноскопії Кирило Усков:

“Записи змонтовані, мають щонайменше 24 фрагменти, не можуть бути доказами у суді, фрагмент про захоплення Харкова може бути врізаним з іншої розмови, фрагмент розмови “Курченко”-“Саакашвілі” може бути зроблений шляхом поєднання елементів різних розмов”.

Нагадаємо, 18 грудня Генеральна прокуратура України викликає екс-президента Грузії й екс-голову Одеської ОДА, а нині лідера партії “Рух нових сил” Міхеіла Саакашвілі на допит  як підозрюваного в кримінальному провадженні за ознаками скоєння низки кримінальних злочинів.

Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.

Генпрокуратура стверджує, що Саакашвілі брав гроші (500 тисяч доларів США) в харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування “МіхоМайдану”.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні.

ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка. Грузин говорить про можливість організації в Україні мітингів і провокацій, а також підтверджує можливість організувати вбивство у натовпі. Також є запис особистих переговорів Саакашвілі та Курченка.

Звинувачення ГПУ прокоментував і сам бізнесмен-утікач Курченко, якого називають “гаманцем Януковича”. Його прес-служба оприлюднила заяву, що він подає позов проти генпрокурора за поширення в “п’яному угарі” “наклепу” про зв’язки із Саакашвілі.

“5 грудня у Верховній Раді України генеральний прокурор Юрій Луценко безвідповідально заявив, що Сергій Курченко фінансував протести Михайла Саакашвілі, спрямовані на повалення існуючої влади. Сергій Курченко заявляє: “Саакашвілі не знаю і знати не хочу. А ось з Порошенком ми знайомі, і дуже навіть добре.

За наявною у мене інформацією, цей корупційний жиробас після продажу не сплатив ніяких податків до бюджету України. Порошенко – обманщик і боягуз, тому і нацьковує всюди свого ланцюгового цуцика Луценка”, – йдеться в заяві.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *