Cуд засудив до 9-ти років Олександра Волкова за викрадення Юрія Вербицького та Ігоря Луценка (+відео)

Бориспільський суд Київщини засудив до 9 років позбавлення волі Олександра Волкова — обвинуваченого в організації викрадення й катування майданівців Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в січні 2014 року. Унаслідок катувань Вербицький помер. 

«Велика новина! Сьогодні Бориспільський міськрайонний суд засудив до 9 років Олександра Волкова, обвинуваченого у викраденні та вбивстві Юрія Вербицького і мене під час Майдану. Це підсумок трирічного судового процесу, виснажливого і часом дуже неспокійного. Більшість викрадачів, а особливо організаторів і спонсорів цього злочину, зараз ховає у себе Росія», – написав Ігор Луценко у Фейсбуку.

Волкова визнали винним у катуванні, викраденні та протидії мирним зібранням. Також прокуратура висувала звинувачення у вбивстві і створенні організованого злочинного угруповання, але це суд не підтримав.

Олександра Волкова заарештували влітку 2017 року. Слідство вважає його організатором викрадення майданівців. Також, за даними слідства, Волков пов’язаний з імовірним замовником викрадення Олексієм Чеботарьовим.

Чеботарьов — український бізнесмен, колишній контролер «Укрспирту». Як вважає слідство, з початком Революції Гідності у 2013 році Чеботарьов, який був наближений до тодішнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, створив «силовий блок» для злочинів проти активістів Майдану.

Керівниками оперативних мобільних груп Чеботарьов призначив Володимира Неживова, Олександра Тендіта, Дмитра Щукіна, Миколу Якубовича та Олександра Ляховича.

Олександр Волков та Роман Щинкін організовували та координували їхні дії.

Для зборів і координації використовували офіс на вулиці Почайнинській, який фактично належав Чеботарьову.

«Звідти здійснювалося керівництво учасниками злочинної організації в процесі вчинення ними злочинів, пов’язаних із насильницькою протидією акціям протесту, розподілялися ролі співучасників злочинів, проводилися наради, також там виплачували матеріальну винагороду за участь у злочинах», — йдеться в матеріалах слідства.

“Це – рішення першої інстанції, і вступить в силу не раніше, ніж відбудеться розгляд у апеляії. Це підсумок трирічного судового процесу, виснажливого і часом дуже неспокійного.
Нагадую, що у цій справі в СІЗО нині ще 3 людини, крім них, під судом один очно, інших два – заочно. Більшість викрадачів, а особливо з організаторів і спонсорів цього злочину, зараз ховає у себе Росія”, – написав Ігор Луценко.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *